fbpx
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş

ORTA AVRUPA, PRAG TURU, 4 GÜN 3 GECE , İST, UÇAKLA

0
369 € 'dan başlayan
369 € 'dan başlayan
TUR KODU: ADAKAP-AV- Ç - P- 211
Beğendiklerime Ekle

Adding item to wishlist requires an account

320

ORTA AVRUPA

PRAG TURUSitenin başlık resmi

                PEGASUS HAVA  YOLLARI 

                4 GÜN 3 GECE PRAG 3* OTELLER 

     369 €’DAN BAŞLAYAN

KAÇIRILMAYACAK CAZİP FİYATLAR!

Kalkış noktalarını, tur programını ve fiyata dâhil tüm hizmetleri aşağıdaki satırlarda inceleyebilirsiniz. 

Bilgi ve Rezervasyon İşlemleri İçin Hemen Ara: 05336533503 | info@adanustour.com

TUR KODU: ADAKAP – OAV – Ç – P- 211

TUR DETAYLARI
          Gidiş                 Dönüş          Gece  –  Gün  Kontenjan  Vize Durumu
09.02.2023         12.02.2023        3 Gece – 4 Gün       Sorunuz           Sorunuz

PAKET/EK HİZMET FİYAT BİLGİSİ

Otel Kategori 2/3 Kişilik Oda Kişibaşı Tek kişilik Oda Konaklama 3-12 Yaş Çocuk 0-2 Yaş Çocuk
     3*             369 €               549 €    369 €          150€

Tur ücretleri ve rezervasyon durumu afişe edildiği an geçerlidir. Güncel durumu Adanus Tur’a sorunuz.

BU TUR İÇİN DİĞER TARİH SEÇENEKLERİ ( TIKLAYIN)

ADANUS TUR YURTİÇİ – YURT DIŞI PAKET TUR SATIŞ SÖZLEŞMESİ ( TIKLAYIN)

UÇUŞ BİLGİLERİ

*Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde siz değerli misafirlerimizle buluşma. Bilet eve bagaj işlemleri sonrası Pegasus Havayolları’nın PC301 sefer sayışı uçağı ile saat 12:35’de Prag’ hareket. Saat 13:20’de Prag’a varış.

*Havalimanı’na transfer. Bilet ve bagaj işlemleri sonrası Pegasus Havayolları’nın PC302 sefer sayılı uçağı ile saat 14:05’de İstanbul’a hareket. Saat 18:35’de İstanbul’a varış.

FİYATA DAHİL VE HARİÇ HİZMETLER

DAHİL HİZMETLER ( TIKLAYIN)

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER ( TIKLAYIN)

*Vize hizmet bedeli
*Kişi başı 5 Euro bahşiş otobüs şoförü için rehber tarafında toplanacaktır.
*Yurtdışı çıkış vergisi
*Tüm kişisel harcamalar,
*Rehber tarafından organize edilen ekstra turlar,
*Öğle ve Akşam yemekleri,
*Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri

ÖNEMLİ HUSUSLAR

ÖNEMLİ NOTLAR (TIKLAYIN)

– Tur organizasyonumuz Adanus tur ve Viya tur işbirliği ile gerçekleşmektedir.

 

 

ÜLKE BİLGİSİ

ÇEK CUMHURİYETİ ( ÇEKYA) HAKKINDA (TIKLAYIN)

Çek Cumhuriyeti hakkında bilmeniz gerekenler  Çek Cumhuriyeti

Konuşulan Dil   Çekçe
Para Birimi        Koruna
Saat Farkı         -2
Voltaj                220 V

Genel: Orta Çağ’a ait yapıları ile dikkat çeken Çek Cumhuriyeti, Polonya, Almanya, Avusturya ve Slovakya ile komşudur. Karasal iklim yaşanan ülkede kışlar soğuk, yazlar sıcak geçiyor.

Uçuş Süresi : 2 saat 10 dakika
 
İklim : Tipik karasal Avrupa iklimi hakimdir. Kışlar soğuk, yazlar sıcak ve az yağışlı geçer.
 
İlkbahar, yaz ve sonbaharda, yazlık pamuk içeren hafif elbiseler (Akşamları biraz serin olabilir) ve hafif süveterler giyilmelidir. Geziler için düşük tabanlı rahat ayakkabılar veya spor ayakkabılar tercih edilebilir.
 
Bankalar : Pazartesi’den Cuma’ya 08:00/ 16:00 – 09:00 / 17:00
 
Müzeler : Turistik yerler ve müzeler genellikle Salı’dan Pazar’a 10:00 – 18:00 saatleri arasında açıktır, ancak bunun bazı istisnaları bulunmaktadır. Örneğin Yahudi Müzesi’nin sinagogu Cumartesi günleri kapalıdır.

Telefon: Ülke kodu:42 Konsolosluk:(2) 243 11402

Vergiler: % 14 oranında vergi uygulanıyor.

Bahşiş: Genellikle restoranlarda % 10 kadar bahşiş hesaba eklenir.

Çek Cumhuriyeti ) ya da resmî kısa adıyla Çekya Orta Avrupa’da bir ülkedir. Kuzeyinde Polonya, batı ve kuzeybatısında Almanya, güneyinde Avusturya ve doğusunda Slovakya ile komşudur.Tarihî Prag kenti, ülkenin başkenti ve en büyük kenti olmasının yanı sıra, çok ilgi çeken bir turizm merkezidir. Ülke; Bohemya, Moravya ve Silezya bölgelerinden oluşur. Prag, geniş bir kitle tarafından dünyanın en güzel şehirlerinden biri olarak gösterilir. Prag “Altın Şehir”, “Doksanların Sol Bankası”, “Masal Şehri”, “Şehirlerin Anası” ve “Avrupa’nın Kalbi” gibi isimlerle de anılır. Prag konumu gereği çevresindeki ülkeler ile merkezi bir konum oluşturur. Avrupa’daki en fazla iç kaleye sahip 3 şehirden birisidir. Bu şehrin gölgesi Franz Kafka olmuştur. Kafka için bile fazlasıyla turist çeken bir Orta Çağ şehridir. Prag Şehri 5 Nobel ödülüne sahiptir. Prag’ın bir özelliği de II. Dünya Savaşı’nda pek zarar görmemiş olmasıdır. Bu sayede birçok tarihi ev ve mekanı barındırır. Bu yerler arasında Aziz Vitus Katedrali de yer alır. Turizm alanında son yıllarda çok fazla rağbet görmektedir. 1992’den beri Prag’ın tarihi merkezi, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO)’nun Dünya Mirasları listesinde yer almaktadır.

Çek Cumhuriyeti Orta Avrupa’da yer almaktadır. Doğuda, Çek Cumhuriyeti Slovakya ile, batıda – Almanya ile, güneyde – Avusturya ile ve kuzeyde – Polonya ile sınır komşusudur. Toplam alanı bu ülke – 78 866 metrekare. km ve devlet sınırının toplam uzunluğu 2.310 km’dir.

Ülkenin batısında, Bohemya’da alçak dağlar var – yapısal olarak Sudeten sıradağlarının bir parçası olan Krkonosze. En yüksek Çek zirvesinin bulunduğu Krkonoše’de – Sněžka Dağı (1,602 m). Ülkenin doğusunda, Moravya’da, bölge alçak dağlarla engebelidir. 

Çek Cumhuriyeti’nden birkaç büyük nehir akar – Elbe, Vltava, Morava ve Odra. Birkaç Çek nehri, Krkonoše, Sumava, Podija ve “Bohem İsviçre” yerel milli parklarının önemli bir parçasıdır.

VİZE HAKKINDA

VİZE BİLGİSİ (TIKLAYIN)

ÇEKYA Turunda Yeşil Pasaport’a Vize yoktur.

Çek cumhuriyeti şengen vizesi nedeniyle, Gezi tarihlerinden en az 21 gün önce müracat ediniz

Çek cumhuriyeti şengen vizesi için Pasaportunuzun yeni ve en az 6 aylık sürede geçerli olması zorunludur.

Pasaportunuz Yenilenmiş Ve Eski Pasaportunuzda İlgili Konsolosluğa Ait Vize Mevcut İse Eski Pasaportunuzu Da Belgeler İle Birlikte Vermeniz Yararlı Olacaktır.

Münferit Vize, başvuru gününden en az 2-5 iş günü sonra geri döner.

Vize Alımı Konusunda Şirketimizin Hiçbir Sorumluluğu Yoktur. Seyahat Acentesi Müşteri Ve Konsolosluk Arasında Sadece Aracıdır.

Konsolosluklar, eksiksiz evrak teslimi yapılsa bile misafiri şahsen görmek isteyebilirler. Böyle bir durumda randevu bilginiz acentemiz tarafından size iletilecektir.

Schengen ülkeleri için vize başvurusu yaparken 22 Eylül 2014 sonrası parmak izi vermemiş olan her misafir aracı kuruma şahsen gelerek parmak izi vermek zorundadır.

Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 3 ay geçerli olması şarttır. Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Dışişleri Bakanlığı’nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz

http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa

SAĞLIK ÜZERİNE

COVID-19 SEYAHAT GÜNCELLEMELERİ VE KISITLAMALARI (TIKLAYIN)

Canlı haritamız ile istediğiniz varış noktalarının giriş gerekliliklerini keşfedin. Nereye gidiyor olursanız olun, rezervasyon yapmadan önce lütfen yerel yönetimlerin duyurularını kontrol edin.

COVID-19 seyahat güncellemeleri ve kısıtlamaları

BANKA HESABI

BANKA HESAPLARI (TIKLAYIN)

TUR PROGRAMI

1.GÜN l ISTANBUL-PRAG

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde siz değerli misafirlerimizle saat 09:00’da buluşma. Bilet eve bagaj işlemleri sonrası Pegasus Havayolları’nın PC301 sefer sayışı uçağı ile saat 12:35’de Prag’ hareket. Saat 13:20’de Prag’a varış. Varışın ardından Prag şehir merkezine transfer. Prag’da yürüyerek yapılacak panoramik şehir turunda. Kale bölgesinde Cumhurbaşkanlığı Sarayı, St.Vitus Katedrali, Küçük mahalle, Charles IV. köprüsü, Eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzu takiben serbest zaman ve otele transfer. Aksam dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından  (Ekstra ödemeli) olarak düzenlenecek Vlatava Tekne turuna katılma imkânı. Geceleme otelimizde.

VLTAVA NEHRİ TEKNE TURU: Kişi başı 50 €

2.GÜN l PRAG

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından tam gün serbest zaman, alışveriş ve gezme imkânı. Dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından (Ekstra ödemeli) olarak düzenlenecek tam gün Karlovy Vary turu(Yemeksiz) veya Akşam Çek Gecesine katılabilirler. Geceleme otelimizde.

KARLOVY VARY TURU: Kişi başı: 55 €  (ULAŞIM + REHBERLİK)

17 .18 Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve Devlet adamlarının en uğrak ve en meşhur şehri olan Karlovy Vary nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, ATATÜRK ün 1918 de kaldığı oteli, Dvorak`ın Mozart`ın ,Göethe`nin Beethoven`ın, ruscari büyük Petro’nun, Puşkin`in evlerini görecek 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edilecek. Tur sonrası serbest zaman. Serbest zamanınızı kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel çek hediyelik eşyalarının satıldığı  satış mağazalarında alışverişle geçirebilirsiniz. 

PRAG ÇEK GECESI: Kişi başı 65 € 

3.GÜN l PRAG

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından tam gün serbest zaman, alışveriş ve gezme imkânı. Dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından (Ekstra ödemeli) olarak düzenlenecek Yemeksiz Dresden Turuna (Almanya) katılabilirler. Aksam dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından (Ekstra ödemeli) olarak düzenlenecek Orta çağ Gecesine katılabilirler. Geceleme otelimizde.

PRAG ORTAÇAĞ GECESİ: Kişi başı: 75 €  

DRESDEN TURU: Kişi başı: 70 €

4. GÜN l PRAG – ISTANBUL

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından, Havalimanı’na transfer. Bilet ve bagaj işlemleri sonrası Pegasus Havayolları’nın PC302 sefer sayılı uçağı ile saat 14:05’de İstanbul’a hareket. Saat 18:35’de İstanbul’a varış. Tur hizmetinin sonu.

EKSTRA TURLAR (TIKLAYIN)

EKSTRA TURLAR

VLTAVA NEHRİ TEKNE TURU: Kişi başı 50 €  (ULAŞIM + TEKNE ÜCRETİ + A.BÜFE YEMEK + İÇECEK + REHBERLİK)

Prag’ı tam ortadan ikiye bölen ve şehre hayat veren kanallarıyla meşhur Vltava Nehri üzerinde özel teknemizle açık büfe yemekli, canlı müzikli masal şehir Prag’ın gündüz ve gece görüntülerini, Panama ve Süveyş Kanallarına benzeyen kanal geçişleriyle birlikte yaşayarak unutulmaz bir gece yaşayacaksınız. Tekne turu sonrasında şehri önemli cadde ve bulvarları gece görüntüleri ile bir kez daha  görülecektir.

PRAG ÇEK GECESI: Kişi başı 65 €  (ULAŞIM + AKŞAM YEMEĞİ + LİMİTSIZİ İÇECEK + REHBERLİK) 

Prag’ın yerel restoranlarında birinde Çek Müziği, Çek folk danslar , yerel dans gösterileri eşliğinde müzikli eğlenceli ve Çek Mutfağının güzel tatları ile eğlenceli bir gece geçireceksiniz,

PRAG ORTAÇAĞ GECESİ: Kişi başı: 75 €  (ULAŞIM + AKŞAM YEMEĞİ + LİMİTSIZİ İÇECEK + REHBERLİK)
Bu turumuzda Avrupa’nın 14.yüzyıldan kalan en tarihi ve otantik Restoranlarından birinde dansçı esir kızlar masanızda size eşlik edebilir, dilenciler, sokak savaşçıları yanınızdan geçebilir, Ortaçağ eğlencesi, müzik aletleri ve danslarıyla büyülenebilirsiniz. Sizlerde bu masalsı atmosferde kaybolabilirsiniz. Yemek ve görsel şovlara bayılacaksınız Bu geceyi özellikle kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

DRESDEN TURU: Kişi başı: 70 € (ULAŞIM + REHBERLİK)

Bu turumuzda.  Elbe’nin Floransa’sı olarak adlandırılan Dresden’i ziyaret ediyoruz. 2. dünya savaşı sonrası küllerinden yeniden doğan, barok mimarisi ile muhteşem şehir merkezini Fraunkirche’yi, Zwinger sarayını, Bruhl terası, kral yolu, elbe nehri, kral yolu, Martin Luther heykeli görülecek yerler arasındadır. Ardından Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan ve Unesco tarafından dünya mirası koruması altına alınan şehirde alışveriş ve gezinti için serbest zaman. Akşamüstü Prag şehir merkezine dönüş ve serbest gezinti imkânı.

DİKKAT!

Tur hizmetleri,Tursab üyesi seyahat acentaları dışında hiçbir kişi ve kurum tarafından yapılamaz. Yaşama değer veriyor, kendinizi ve sevdiklerinizi önemsiyorsanız, Özellikle sosyal medya üzerinden açılan sayfalara itibar etmeyin, mağdur olmayın!

DERNEKLER, OKULLAR, ŞİRKETLER, KİŞİLER, REHBERLER, KULÜPLER, VAKIFLAR TUR DÜZENLEYEMEZ! YASAYA AYKIRI BİR SUÇTUR!

VİDEO