fbpx
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş

ROMANYA; TRANSİLVANYA ŞATOLAR TURU, 4 GÜN 2 GECE, İST, OTOBÜSLE, YILBAŞI

0
99€'DAN BAŞLAYAN
99€'DAN BAŞLAYAN
TUR KODU: ADAVİYA-AV-BLK-R-İST-613
Beğendiklerime Ekle

Adding item to wishlist requires an account

259

ROMANYA 

TRANSİLVANYA ŞATOLAR TURU

2 GECE 4 GÜN

BÜKREŞ – SİNAİA

YEŞİL PASAPORT’A VİZESİZ

99€‘DAN BAŞLAYAN

KAÇIRILMAYACAK CAZİP FİYATLAR!

Kalkış noktalarını, tur programını ve fiyata dâhil tüm hizmetleri aşağıdaki satırlarda inceleyebilirsiniz. 

Bilgi ve Rezervasyon İşlemleri İçin Hemen Ara: 05336533503 | info@adanustour.com

TUR KODU: ADAVİYA-AV-BLK-R-İST-613

TUR DETAYLARI

BU TUR İÇİN DİĞER TARİH SEÇENEKLERİ ( TIKLAYIN)

(€)PAKET/EK HİZMET FİYAT BİLGİSİ

 
Otel 2/3 Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Odada Konaklama 0-2 Yaş Çocuk (2 yetişkin yanında) 3-11Yaş Çocuk (2 yetişkin yanında)
4* 99€ 149€ 49€ 149€
Tur fiyatları afişe edildiği an geçerlidir. Kademeli fiyatlandırma söz konusudur. Güncel durumu Adanus Tur’a sorunuz.

ADANUS TUR YURTİÇİ – YURT DIŞI PAKET TUR SATIŞ SÖZLEŞMESİ ( TIKLAYIN)

FİYATA DAHİL VE HARİÇ SERVİSLER

DAHİL SERVİSLER ( TIKLAYIN)

DAHİL OLMAYAN SERVİSLER ( TIKLAYIN)

 Otelde alınan ekstralar. 
 Ekstra turlar ve kişisel harcamalar
 İlk gün sabah kahvaltısı
 Öğle ve Akşam yemekleri
 Şoför/Rehber/Otel bahşişleri (5 Euro Kişi Başı)
 ÇOK GİRİŞLİ SCHENGEN VİZESİ, BULGARİSTAN VEYA ROMANYA VİZESİ (YEŞİL PASAPORT SAHIPLERI VİZEDEN MUAFTIRLAR). 
 Yurtdışı çıkış harcı 150 ₺
 Yurtdışı seyahat sağlık sigortası

ÖNEMLİ HUSUSLAR

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME (TIKLAYIN)

*Tur organizasyonumuz Adanus tur ve Viya Tur işbirliği ile gerçekleşmektedir.

*Çocuk fiyatları; 2 yetişkinle aynı odada 3 kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır.

*Üç Yataklı odada; 3 yatak ilave yatak olup, açılır – kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.
 
*Gümrük geçiş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır.
 
*Acentemiz kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
Rezervasyon esnasında koltuk numarası sözü veya garantisi verilemez.
 
*Yeşil pasaport sahiplerine vize gerekmemektedir.
 
*Schengen vize işlemleri sırasında ve yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. 
 
*Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.
 
*Programlarda belirtilen gezilerin günleri yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen geziler yapılmaz. Bu gezilerin yapılamamasından ACENTE sorumlu tutulamaz.
 
*Acentemiz gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.
 
GENEL ŞARTLAR
 
Genel şartlar ‘Tur Broşürü’ nün ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.
 
*Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, Tüketiciye son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 21 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen ACENTE operasyon aracılığı ile Tüketiciye bildirilecektir.
 
*Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce ACENTE tarafından bildirilecektir.
 
*Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Adanus Tur misafirleri Adanus Tur sorumluluğundadır.
 
*fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
 
*Paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.
 
*ACENTE, geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden, ACENTE’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu
bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.
 
*Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, ACENTE’ nin yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
 
*ACENTE; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir.
 
*Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 
*Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 
*3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3 Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3 Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
 
*Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 
*Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
*18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 
*Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir.
 
*Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ACENTE sorumlu tutulamaz.
 
*Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 
*Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan toplu ulaşım araçlarından yaralanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
 
*Tur – Alan – Tur Lideri – Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail ve sözlü olarak yapılacaktır.
 
 
 

*Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.

18 kişiye kadar VOLKSWAGEN CRAFTER, 27 kişiye kadar İSUZU TURQUOİSE, 46 kişiye kadar Mercedes Benz Tourismo veya Mercedes Benz TRAVEGO yüksek model lüks araçlar ile gerçekleştirilmektedir.

-Tüm katılımcılar, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

-En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.

VİZE DURUMU ( TIKLAYIN)

Bu program için ÇOK GİRİŞLİ SCHENGEN vizesi gerekmektedir. Yeşil Pasaport için vize uygulaması yoktur. Vize alınmış olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez.
 
*Pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
 
*Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir. 6 aydan az
geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Acente’nin yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
 
*Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 
*Pasaport polisi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

ÖNCE SAĞLIK! (TIKLAKIN)

COVİD 19'A KARŞI ÖNLEYİCİ TEDBİRLER ( TIKLAYIN)

ROMANYA HAKKINDA (TIKLAYIN)

Romanya hakkında bilmeniz gerekenler  Romanya

Konuşulan Dil            Rumence, Ayrıca halkın büyük bir çoğunluğu Macarca ve Sırpça da bilmektedir.
Para Birimi                 Rumen Leyi
Saat Farkı                   2
Voltaj                           220 V

Genel: Ukrayna, Moldova, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Rusya Federasyonu ve Litvanya ile komşu olan Romanya’yı yurt dışı tur seçenekleri ile ziyaret edebilirsiniz.

Telefon: Ülke kodu:40Konsolosluk:22 854 61 11

Vergiler: % 5 değişen vergi sistemi bulunmaktadır.

Bahşiş: Miktarı size kalan bahşiş uygulaması vardır.

Geçim Kaynakları  Çok eski zamanlardan beri Romanya’nın ekonomisi tarıma dayanmaktadır. Son yıllarda ise sanayileşme ve endüstriyel üretim gelişim göstermektedir.

İklim Romanya’nın genelinde iklim sıcak ve ılımandır. Ülkenin yüksek kesimlerinde ise iklim karasala daha yakın olmakla birlikte özellikle kışlar oldukça sert geçer.

Saati Dilimi Romanya’nın saat dilimi Türkiye’de de olduğu gibi GMT+3’tür.

Romanya Nerededir?  Romanya, Avrupa kıtasının doğu tarafında yer alan ve balkan yarımadası olarak adlandırılan bölgenin en doğusunda yer alır. Karadeniz’e de kıyıları olan Romanya’nın komşularını ise kuzeyde Ukrayna, Moldova ve Macaristan, güneyde Bulgaristan, güneybatıda ise Sırbistan oluşturur. 

Romanya’da Ne, Nerede Yenir? Türk-Osmanlı mutfağı ile benzer özellikler taşıyan, bu özelliği sayesinde Türk turistlerin oldukça rahat ettiği Romanya’da et yemekleri başroldedir. Sebze çorbaları ve salataları ile de bilinen ülkede, sofra alışkanlıkları oldukça doyurucu ve tatmin edicidir. İşkembe çorbası, sarma, sulu köfte, püre, lokma tatlısı gibi pek çok lezzet ülkeye ziyaretiniz esnasına tadabileceğiniz lezzetler arasında yer alır. Romanya’da tadabileceğiniz bazı özel lezzetler;

  • Mititei (Geleneksel köfte): La Cocosatu/ Bükreş

  • Tochitura (Et ve patates yemeği): Vatra/ Bükreş

  • Papanasi (Yöreseldonut): Restaurant Ursul Carpatin/ Brasov

ROMANYA HARİTASI (TIKLAYIN)

Büyük Romanya Düşüncesi ve Gerçekler – Ortalık Haber Ajansı

BULGARİSTAN ( TIKLAYIN)

Bulgaristan hakkında bilmeniz gerekenler Bulgaristan        

Konuşulan Dil        Bulgarca

Para Birimi               Bulgar Levi
Saat Farkı                0
Voltaj                      110 V

Genel: Bir Balkan ülkesi olan Bulgaristan başkenti Sofya ile turistleri konuk etmektedir. Sırbıstan, Makedonya, Yunanistan gibi Balkan ülkeleri ile komşudur. Ilıman iklime sahiptir. Kışlar soğuk ve yağışlıdır.

Telefon: Ülke kodu:359 Konsolosluk:980 22 70

Vergiler: Vergi uygulaması bulunmuyor.

Bahşiş: Genelde restoranlarda ve otellerde % 10 kadar bir bahşiş beklenir.

Bulgaristan’ın yüz ölçümü 110.994 m2 dir ve ülkenin kültürel, doğal ve tarihi güzellikleri her yıl pek çok turisti kendine çekmektedir. Özellikle doğa turizmi her mevsim oldukça gelişmiş durumdadır. Ülke doğu ve batının arasında (Asya ve Avrupa) bulunur ve geçmişten bugüne Traklar, Slavlar, Bizanslılar ve Osmanlılar bu topraklarda hüküm sürmüştür. Şu an ise ülke Parlamenter Demokrasi ile yönetilmektedir.

Bulgaristan’ın başkenti Sofya’dır ve Sofya kültürel anlamda dünyanın en zengin şehirlerinden biridir. Dünya üzerinde pek çok öğrenci üniversite eğitimi için bu ülkeyi tercih ettiği için Bulgaristan özellikle müze, kütüphane ve araştırma merkezleri alanında epey ilerlemiş durumdadır. 

Balkanların en büyük Ortodoks kilisesi olan Rila Manastırı burada bulunur ve UNESCO dünya mirası listesinde yer alır. Plovdiv, Varna, Burgaz, Ruse, Stara Zagora, Plevne, Sliven, Dobrich ve Şumnu Bulgaristan’ın en önemli şehirleridir. Ülkenin en büyük şehri ve aynı zamanda başkenti ise Sofya’dır. Görmeye değer diğer bölgeler ise Pamporovo Kayak Merkezi, Sunny Plajı ve Svilegrad şeklindedir. 

Bulgaristan’ın kuzeyinde Romanya, batısında Sırbistan ve Makedonya, güneyinde Türkiye ve Yunanistan ve doğusunda Karadeniz yer almaktadır. Balkan Yarımadası’nda yer alan ülkelerden biridir ayrıca. 

Ülkenin resmi dili, Hint-Avrupa dil ailesine ait olan Bulgarca’dır. Bu dil Kiril Alfabesi kullanır ve Latin Alfabesi kullananların arasında biraz öğrenmesi zor bir dil olarak tanınır. Ayrıca Bulgarca, ilk yazıya dökülen Slav dilidir. 

Nüfusun büyük kısmı Hristiyan’dır bu ülkede. Mezhepler açısından ise Hristiyanların büyük çoğunluğu Ortodoks’tur. Hristiyanlar dışında Bulgaristan’da “Pomak” denilen Müslümanların sayısı da epey fazladır. Ayrıca Yahudiler, Gregoryanlar ve Aleviler de ülkede yaşamaktadırlar. 

Romalılar ve Bizans’tan sonra, ülke Osmanlı İmparatorluğu tarafından yönetilmiştir. Bulgaristan 2007 yılında Avrupa Birliği’ne üye olmuştur. 

Yaz mevsimi haziran ayında başlar ve ekim ayında sona erer. Kışlar genellikle Aralık ve Şubat arasında hüküm sürer ve pek çok turist bu minik ülkeye kışın kayak turizmi amacıyla gider. Bu yüzden de kışlara “kayak sezonu” da denmektedir. Ortalama sıcaklık seviyeleri yıl boyunca 0 derece ve 22 derece arasında seyretmektedir. 

Birinci ve İkinci Dünya Savaşı’nın ardından, ülke ekonomisi gittikçe zayıflamıştır. Fakat Avrupa Birliği üyeliği ile gelen reformlar sayesinde ekonomi epey gelişmiştir. Bugün Bulgaristan, katı mineral yağ, yağlı tohum, meyve, ağaç, ahşap ürünler, plastik ve kurşun gibi pek çok farklı ürünü ihraç etmektedir. 

Görülecek yerler ya da yapılacak aktiviteler konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, Bulgaristan tercihiyle şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz. Zira Bulgaristan özellikle kayak mevsimi ile ünlüdür. Bunun dışında yazları da deniz kıyıları ve plajları sayesinde oldukça hoş vakit geçirebilirsiniz. Turistleri ve öğrencileri de etkilemek adına gece kulüpleri ve barları da kaliteli diyebiliriz. Özellikle Sofya turistler tarafından çok tercih ediliyor çünkü bu şehirde şahane bir doğa ve hafif müzik eşliğinde akşam yemeğinizi yiyebilmektesiniz. 

Ayrıca Bulgaristan’da hemen hemen her zevke hitap eden pek çok festival de düzenleniyor. Pagan geleneklerini unutturmamak adına düzenlenen Uluslararası Masquearade Festivali, Sofya Uluslararası Film Festivali, bir tür maske ve kostüm partisi olan Kukerlandia Festivali, Sofya Caz Festivali, Bulgaristan Salsa Festivali ve Varna Yaz Festivali ülkede en bilinen festivallerdir. 

Ayrıca Bulgaristan dünyanın hemen her yerinden farklı etnik kökeni bünyesinde barındırmaktadır bu sebeple de zengin bir mutfağa sahip olduğunu söyleyebiliriz. Akdeniz mutfağı, Türk mutfağı ve Avrupa mutfağı Bulgarlara çok çeşitli yemek türleri kazandırmıştır. 

BULGARİSTAN HARİTASI (TIKLAYIN)

Bulgaristan Haritası, Bulgaristan | Bulgaristanda Eğitim Üniversite

TUR ROTASI (TIKLAYIN)

BANKA HESABI

BANKA HESAPLARI (TIKLAYIN)

Hesap Sahibi Şirket Adı:

Artı Turistik Bilgi Danışmanlık Organizasyon Turizm ve Tic. Ltd. Şti.

”Adanus Turizm Seyahat”

************************************************************************************************

Banka Hesapları:

***TEB Türk Ekonomi Bankası***

Müşteri Numarası: 1785528, Şiriyalı

Türk Lirası Hesabı: 

TEB Türk Ekonomi Bank Hesabı 462-7098367 Şirinyalı, Antalya

İban no: TR050003200000000070983267

********************************************************************************************

***QNB Finans Bankası***

Müşteri Numarası : 2230867668

Türk Lirası Hesabı: 

QNB Finans Bank Hesabı 104129302 Lara Şb, Antalya

İban no: TR50 0011 1000 0000 0104 1293 02

*********************************************************************************************

***Garanti BBVA Bankası***

Müşteri Numarası : 5225311

Euro Hesabı:

Garanti BBVA Banka Hesabı 535 – 9095031 Lara , Antalya

İban no: TR52 0006 2000 5350 0009 0950 31
TUR PROGRAMI
1.GÜN l İSTANBUL – BÜKREŞ
 
Akşam saat 21:00’da Kadıköy Hasanpaşa Tarihi Salı Pazarı Önü, saat 21.30’da Avantgarde Otel Önü ve saat 22 de Bakırköy Ömür Plaza önünden hareket ile yola çıkıyoruz. (Kalkış saatlerinden en geç yarım saat önce belirtilen yerlerde bulunmanız gerekmektedir.) Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğun ardından Kapıkule sınır kapısına varışımızda gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve ardından Bulgaristan’a geçerek, Bükreş’e yol alıyoruz.
 
2.GÜN l BÜKREŞ
 
Gümrük ve Pasaport İşlemlerinden Sonra Bulgaristan’a giriş yapıyoruz. Gece yolculuğumuzun ardından sabah saatlerinde Bulgaristan’ın Rusçuk şehrine ulaşmamızın ardından Tuna Nehri üzerinde bulunan Dostluk Köprüsünden geçerek Romanya Giurgiu hududuna geliyoruz. Burada gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Doğu’nun Paris’i olarak hafızalara kazınan Bükreş’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından Bükreş’e ulaşıyoruz. Bükreş’i yakından tanıma fırsatı bulacağımız panoramik turumuzda; Devrim Meydanı, Üniversite Meydanı, Roma Ahteniumu, Çavuşesku tarafından yaptırılan “Halk Evi” , Atamız Mustafa Kemal ATATÜRK Heykeli, Garnizon Binası, Bükreş Tarih Müzesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Bükreş şehir turumuzun ardından dileyen misafirlerimiz rehberinizin (Ekstra ödemeli)olarak düzenleyeceği Köyler Müzesi ve Nikolay Çavuşesku Evi turuna katılabilirler. Ekstra turumuzun ardından konaklama yapacağımız otele geçiş yapıyoruz. Oda dağılımın ardından serbest zaman ve geceleme Bükreş’te bulunan otelimizde.
 
Köyler Müzesi ve Nikolay Çavuşesku Evi turu: 35 Euro Kişibaşı
 
Müze Girişleri Ve Müze İçerisi Anlatımları Ekstra Tur Ücretine Dâhildir.
 
3.GÜN l BÜKREŞ – SİNAİA – (BRAN-BRAŞOV) – BÜKREŞ
 
Sabah otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz rehberinizin (Ekstra ödemeli) olarak düzenleyeceği Romanya’nın en can alıcı noktası ve Şatoları ile hafızalara kazanan Transilvanya & Şatolarturuna katılabilirler. Müthiş doğa ve tarihi güzellikleri içinde barındıran turumuza ilk olarak Avrupa’nın en güzel şatolarından biri olan Peleş Sarayı Ziyareti ile başlıyoruz. Burayı ziyaret ettikten sonra Bran Şehrine hareket ediyoruz ve burada Osmanlı Tarihinde Kazıklı Voyvoda olarak bilinen III. Vlad’ın Kont Drakula
filmlerine konu olmuş ve Vampir Efsanesinin doğduğu Gizemli Drakula Şatosunu ziyaret ediyoruz. Misafirlerimiz burada meşhur İsli Peynirin (Kaşkaval) tadına bakabilirler ve hediyelik dükkanlarından alışverişlerini yapabilirler. Sonrasında tarihi güzellikleri ve kafeleri ile ünlü Braşov Şehrine hareket ediyoruz. Ortaçağ Alman Rokoko üslubunda inşa edilmiş tarihi yapıların yer aldığı bu güzel şehirde Kara Kilise, şehir surları, korunmuş dar sokakları başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Buranın panoramik turuyla birlikte misafirlerimize şehrin meşhur restoranlarında vakit geçirebilecekleri serbest zaman veriyoruz ve akşam konaklama yapacağımız Bükreş’teki otelimize geri dönüş yapıyoruz. Geceleme otelimizde.
 
Transilvanya & Şatolar turu:  60 Euro Kişibaşı
 
Yılbaşı Romen Gala Eğlencesi:  80 Euro Kişibaşı
 
4.GÜN l BÜKREŞ – İSTANBUL
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Bükreş’ten ayrılarak İstanbul’a hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberinizin (Ekstra ödemeli) olarak düzenleyeceği Bulgaristan’ın eski başkenti ve tarihsel dokusu ile bilinen dört tepe üzerine Yantra nehir vadisinde kurulu olan Veliko – Tırnova şehir turuna katılabilirler. Turumuzun ardından Kapıkule sınır kapısından geçerek İstanbul’a hareket ediyoruz. 
 
Gümrük ve pasaport işlemleri ardından Türkiye’ye giriş yapıyoruz ve yol üzerinde gerekli molaları verdikten sonra misafirlerimizi alındıkları buluşma noktalarına bırakıp turumuzu bitiriyoruz.
Veliko – Tırnova şehir turu: 25 Euro Kişibaşı

*Bu program size uymadıysa, …………. programı incelemek için Tıklayınız.

EKSTRA TURLAR ( TIKLAYIN)

Köyler Müzesi ve Nikolay Çavuşesku Evi turu: 35 Euro Kişibaşı
 
Transilvanya & Şatolar turu:  60 Euro Kişibaşı
 
Yılbaşı Romen Gala Eğlencesi:  80 Euro Kişibaşı
 
Veliko – Tırnova şehir turu: 25 Euro Kişibaşı
VİDEO