fbpx
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş

Yavru vatan Kıbrıs(KKTC)Turu 3 Günlük

0

Antalya’dan Uçakla, Yavruvatan Kıbrıs Turu

 3 Günlük
Kıbrıs, denizi ve doğal güzellikleriyle size tüm yılın stresini atabileceğin bir tatil deneyimi sunuyor. Hemen yanı başımızdaki yavru cenneti keşfetmeye hazırlanın.
Kıbrıs, Altın Rengi Kumsalları, Gürme Tatları,Tarihi Yapıları, Gece Eğlenceleri, ve şansını denemek isteyenler için vazgeçilmez bir destinasyon. Kıbrıs ve çevresinde ki her şeyi gezerek görmek her bir köşesinde denize girerek muhteşem bir tatil geçirmek isterseniz yapmanız gereken Kıbrıs paket turlarını incelemek olmalıdır.
Kıbrıs denizleri, AB komisyonu tarafından düzenlenen raporlara göre % 99 temiz ve mavi bayraklı. Yani Kıbrıs’ta her yerde denize girebilirsin.  Akdeniz’in en güzel sahillerine sahip Kıbrıs’ın tarihini keşfetmek istersen karşına pek çok seçenek çıkacak çünkü burası tam bir kültürler kavşağı.
Kıbrıs’ta tarihe tanıklık etmek için görmeniz gereken pek çok seçenek var. Antik kentleri, uçsuz bucaksız sahilleri ve eğlence hayatıyla yalnızca geceleri değil sabahtan akşama tatili iliklerine kadar hissetmeni sağlar.
Kıbrıs her mevsim güzel diyenler için kültür turu sezonun başladığını hemen söyleyelim. Özellikle, Kıbrıs’ta tatil yapmak isteyen tatil severler daha çok Kıbrıs turlarını tercih ediyor. Çünkü Kıbrıs tatil turları hem daha uygun fiyata geliyor hem de oldukça geniş bir alanı gezebilme imkanı veriyor.
İlkbahar ve Sonbahar Kıbrıs için en güzel mevsim, İsteğiniz otelde kalabilme özgürlüğü ile Adanus Tur farkıyla…

Beşparmak Dağları – Beylerbeyi Koyu – Bellepais Manastırı – St. Hilarion Kalesi – Mavi Köşk – Girne Kalesi – Lefkoşa – Makorios Sarayı – Boğaz Şehitliği – Barbarlık Müzesi – Magosa Surları – Kapalı Maraş – Barnabas İkon ve Arkeoloji Müzesi – Kral Mezarları

Tur Hareket Tarih Detayları
PC1870 Antalya – Lefkoşa / 06.40 – 06.35
&
PC1871 Lefkoşa – Antalya / 21.45 – 23.35
**** Uçuş Saatleri Örnek Olarak Belirtilmiştir Değişiklik Gösterebilir ****
KALİTEMİZDEN ÖDÜN VERMEDEN , KEYİFLİ ANLAR BİRİKTİRİYORUZ,
TUR DETAYI

ADANUS TUR HAREKET TARİHİ

ADANUS TUR HAREKET ZAMANI

ADANUS TUR HAREKET & DÖNÜŞ DURAKLARI

ADANUS TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER

*Antalya – Lefkoşa – Antalya Pegasus veya Anadaolujet gidiş dönüş uçak biletleri
 
*2 Gece 3 Gün Yarım Pansiyon Konaklama
 
*2 Sabah Kahvaltısı
 
*2 Akşam Yemeği
 
*Ercan-Girne-Ercan Gidiş Dönüş transferler
 
*Profesyonel kokartlı rehberlik hizmetleri

ADANUS TUR FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 
*Otelde alınacak olan alkollü ve alkolsüz içecekler
 
*Tüm öğle yemekleri ve tüm yemeklerde alınan içecekler
 
*Tüm çevre gezileri
 
*Tüm kişisel harcamalar
 
*Ekstra belirtilen organizasyonlar
 
*Müze ören yeri giriş ücretleri

İKRAMLAR

DİKKAT!
NOT: Pasaport ile çıkış yapacak olanların Pasaport Harç Pulu misafire aittir. ( T.C. Vatandaşlarına nüfus cüzdanı ile çıkış yapmaları tavsiye edilir) Sürücü Belgesi ile alana giden yolcu kesinlikle uçamaz.
Ulaşım Araçları Bilgisi
 
Otobüsler: (25 – 46 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Mercedes Travego/Tourismo –*NEOPLAN
Midibusler: (17 – 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Isuzu Turkuaz –*Otokar Mega
Minibusler: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)*Vw Volt –*Mercedes Sprinter
ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR
 
*Uçaklı turlarımızda katılım gösteren misafirlerimizin uçak biletleri GRUP PNR şeklinde düzenlenmektedir. Uçak biletleriniz elektronik bilet olup; Check-in işlemleri T.C. Vatandaşlık numarası taşıyan kimlikleriniz ile satın aldığınız turun uçuşunun yapılacağı havayoluna ait kontuara başvurularak gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle turunuzun uçuşuyla ilgili bilet numarası veya PNR verilmemektedir.
 
*Satın alınan uçaklı turunuz için uçak saatlerinde yaşanacak herhangi bir değişiklik, bunların yanı sıra turunuzun rehber bilgilendirmesi turun başlangıç gününden 1 gün öncesinde rezervasyonlarınızda belirteceğiniz Gsm numaralarınıza SMS veya Kültür Turları departmanımız tarafından aranarak bildirilecektir.
 
*Uçaklı Kıbrıs Turuna katılan misafirlerimizin uçak kalkış saatlerinden en az 2,5 saat öncesinde Antalya havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde Pegasus Havayolları Kontuarı önünde T.C Nüfus Cüzdanları ile birlikte bulunmaları gerekmektedir. Pegasus Havayolları Kontuarına ait Antalya-Lefkoşa (Ercan) Uçağı ile K.K.T.C’ye uçuş sonrası, Ercan Havalimanına indikten sonra havalimanı çıkış kapısında rehberlerimiz tarafından karşılanıyorsunuz.
 
*Ailesi ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin KIBRIS’ a geçişleri için NOTER den onaylı Muvafakatname almaları gerekmektedir. Devlet memuru olan misafirlerimiz kurumlarından onay yazısı almaları gerekmektedir.
 
*Turumuzda bulunan kişi sayısına göre araç tipleri tayin edilir.
 
*Uçaklı tur paketi satın alan misafirlerimiz yukarıda belirtilen maddeleri PEŞİNEN kabul eder.
TUR PROGRAMI
YAVRU VATAN KIBRIS TURU, UÇAKLA
 
1. Gün Antalya – Lefkoşa
 
Siz Değerli Misafirlerimizle ( Dileyenlere transfer hizmeti temin edilebilir.) Antalya Havalimanı’nda uçuş saatimizden en az 2,5 saat önce buluşmanın ve gerekli bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasının ardından, Lefkoşa’ya doğru keyifli bir yolculuk. Lefkoşa Ercan Havalanı’na varışımızın ardından alanda sizleri karşılamak üzere tahsis edilen transfer aracımız ve görevli personelimizle birlikte Kıbrıs’ın incisi olan Girne’ye gitmek üzere harekete geçiyoruz. Girne’ye varınca ilk olarak otelimizde oda giriş işlemlerimizi tamamlayıp odalarımıza yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz otelin çeşitli aktivitelerinden yararlanabilir veya Girne şehir merkezine inerek alışveriş yapabilir ve Girne Tarihi Limanında keyifli zaman geçirebilirler. Akşam yemeğimiz otelimizde
 
2. Gün Beşparmak Dağları – Beylerbeyi Koyu – Bellepais Manastırı – St. Hilarion Kalesi
 
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Beşparmak Dağları & Bellapais Manastırı & Girne turumuzu gerçekleştireceğiz.  Girne dağlarının eteğinde bulunan ve eski bir Rum köyü olan Beylerbeyi Köyüne gidiyoruz. Orada 12.yy. da tamamlanan gotik mimarinin en güzel örneklerinden biri olan Bellapais Manastırını yemyeşil dokusuyla Beylerbeyi Köyünü görüp fotoğraf çekmek veya çay kahve içmek isteyen misafirlerimiz için verilecek molanın ardından, Beşparmak dağları üzerine kurulmuş üç büyük kuleden en batıda yer alan St. Hilarion Kalesi ziyaret edip, 1974 yılında, ilk kara harekâtının başladığı nokta olan Karaoğlanoğlu bölgesindeki Karaoğlanoğlu Şehitliğini ziyaret ediyoruz. Kıbrıs gezisinde mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri olan Mavi Köşk’ü ziyaret ediyoruz. 1956 yılında Girne-Güzelyurt dağ yolu üzerine yapılmış olan 2 katlı ve 16 bölümden oluşan bu köşk, oldukça enteresan özelliklere sahip. Öncelikle köşkün öneminden biraz bahsedelim. Gidip gören herkesi büyüleyen bu köşk, Kıbrıs Cumhuriyeti’nin kurucusu Baş Piskopos Makarios’un avukatı İtalyan asıllı Rum Pablo Pavilides’e ait. Pavilidesi’in avukat olduğuna bakmayın. Zira kendisi yaşadığı dönemde Ortadoğu’nun en büyük silah kaçakçısı olarak bilinmekteydi. Girne’ye tam anlamıyla hâkim konumda bulunan Mavi Köşk ise, Pavilides’in iş ve özel yaşamının bir sentezi olarak işlev görmüş. Pavilides, bu köşkü hem kişisel zevklerini tam anlamıyla yaşamak hem de işini tam güvenli bir şatoda yapmak ihtiyacı duyduğu için yaptırmış. Mavi Köşk’ün büyülü hikayesini rehberimizden dinledikten sonra Rum ordusunun Türk ordusuna karşı kullanmış olduğu ağır silahların yer aldığı Açık Hava Müzesini ve ardından da yavuz çıkarma körfezini, Barış ve Özgürlük anıtını panoramik olarak görüyor ve adanın en sıcak dokusuna sahip Girne şehrine doğru gitmek için harekete geçiyoruz. Girne’de ilk olarak şehri korumak amacıyla inşa edilen tarihi Girne Kalesini ve içerisinde bulunan zindanlarını Arkeoloji Müzesini ve dünyadaki şuana kadar sualtından çıkartılabilmiş en eski 2300 yaşındaki ikinci Gemi Batığını görüyoruz. Daha sonra geçmişte ticari amaçlarla kullanılan ve adayı Ortadoğu’nun en büyük ticaret merkezine çeviren tarihi Girne Limanının kuşbakışı görüntüsünü aldıktan sonra Girne şehrinde serbest zaman verilecektir. Verilen serbest zamanda, dileyen misafirlerimiz Girne limanında kahvesini yudumlayabilir, Kıbrıs Evi olarak adlandırılan restoran da Kıbrıs mutfağına özgü yemeklerin tadına bakabilir, dileyenler de Girne çarşıda bulunan mağazalarda alışverişini yapabilir. Ardından, otobüste buluşup otellerimize gitmek üzere hareket ediyoruz, otelde alınacak akşam yemeğinden sonra dileyen misafirlerimiz otel aktivitelerinden yararlanabilir veya ilerleyen saatlerde hareketlenmeye başlayan Girne restoran ve barlarında keyifli zaman geçirebilirler.
 
3. Gün Lefkoşa – Makarios Sarayı – Boğaz Şehitliği – Barbarlık Müzesi – Antalya
 
Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Boğaz Şehitliği & Cumhurbaşkanlığı Sarayı & Lefkoşa turumuzu gerçekleştirmek üzere, otelden hareket ediyoruz. Lefkoşa şehri ile Girne’yi birbirine bağlayan Lefkoşa – Girne boğazı vadisini kullanıp adanın iç kesimine doğru ilerlerken Makarios’un Sarayının panoramik görüntüsünün ardından Kıbrıs’taki en büyük şehitlik olan Boğaz Şehitliğini ziyaret edip başkent Lefkoşa’ya geçiyoruz. Lefkoşa’da Binbaşı Nihat İlhan’ın eşi ve üç çocuğunun küvette katledildiği ev; Barbarlık Müzesini ziyaretin etmemizin ardından da adayı iki farklı bölgeye ayıran yeşil hat sınır çizgisinden kesitleri, Lefkoşa‘yı kasnak gibi saran Lefkoşa surlarını, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nı, şehre girişi sağlayan üç orijinal kapıdan biri olan tarihi Girne Kapısını gördükten sonra da Gazimağusa’ya doğru harekete geçiyoruz. Uçsuz bucaksız gibi görünen Mesarya ovasından geçip Gazimağusa bölgesine varıyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Verilen serbest zamanda, dileyen misafirlerimiz Magosa Surları içinde kahvesini yudumlayabilir, Temel Reis olarak adlandırılan restoran da Kıbrıs ve Türk mutfağına özgü yemeklerin tadına bakabilir, Petek Pastanesi olarak adlandırılan yerde Kıbrıs’a özgü tatlıların tadına bakabilir, dileyenler de Magosa Surlar içinde mağazalarda alışverişini yapabilir. Serbest zamanın bitişinden sonra Lala Mustafa Paşa Camiyi, Venedik Sarayı kalıntılarını, ünlü Namık Kemal meydanı ve vatan şairi Namık Kemal’in Zindanını, hayalet şehir olarak günümüze kadar gelen Kapalı Maraş sınır gezisini tamamladıktan sonra, adada ilk kez Hristiyanlığı yaymaya çalışan Aziz Barnabas’a hitaben inşa edilen bugünkü Aziz Barnabas ikon ve arkeoloji müzesini ziyaret edip, Kral Mezarlarını panoramik gördükten sonra Kıbrıs turumuz burada son buluyor.
 
Aracımız Ercan havalimanına dönüş transferimizi gerçekleştiriyor. Check-in işlemlerini yaptıktan sonra, Antalya’ya keyifli bir yolculuk. Antalya’ya varışımızın ardından, bir başka Adanus Tur etkinliğinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.
 
TUR ROTA HARİTASI

TUR ROTA FOTOĞRAFLARI