fbpx
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş

DOĞU EKSPRESİ İLE, VAN & KARS & ERZURUM TURU, 6 GÜN 5 GECE KONAKLAMA, UÇAKLA

0
....... ₺'dan başlayan
....... ₺'dan başlayan
TUR KODU: ADAANT - 086
Beğendiklerime Ekle

Adding item to wishlist requires an account

470

  VAN & KARS & ERZURUM TURU

   DOĞU EKSPRESİ İLE 

ANTALYA ÇIKIŞLI

UÇAK & OTOBÜS & TREN

Uçak ile, Antalya’dan Van’a Gidiş / Otobüsle Van’dan Kars’a seyahat / Tren ile Kars’dan Erzurum’ a seyahat / Erzurum’dan Van’a seyahat / Van’dan Uçak ile Antalya’ya dönüş

 ANİ HARABELERİ – SARIKAMIŞ –

 VAN – IĞDIR – KARS – ERZURUM

KARS (3) VAN (2)

5 GÜN 4 GECE YP 3*4* OTEL KONAKLAMA

KİŞİ BAŞI !  ……. ₺ ‘DAN BAŞLAYAN

KAÇIRILMAYACAK  FIRSAT  FİYATLARLA!

Kalkış noktalarını, tur programını ve fiyata dâhil tüm hizmetleri aşağıdaki satırlarda inceleyebilirsiniz. 

Bilgi ve Rezervasyon İşlemleri İçin Hemen Ara: 05336533503 | info@adanustour.com

TUR KODU: ADAANT-086

*Çıldır Gölünü Atlı Kızaklarla Gezme İmkanı

*Kafkas Gecesi, Aşık Atışması

*Sarıkamış, Allahuekber Dağları

*Van Gölü, Çıldır Gölü 

*Ani Harabeleri , Akdamar adası

*Kars Kalesi, Van Kalesi (Panoramik)

TUR PROGRAMI

1. GÜN () l ANTALYA-VAN – l Van Gölü – Akdamar Adası ve Kilisesi – Van Kalesi (Tuşpa Kalesi) – Kedi Evi

Doğu Ekspresi Van & Kars & Erzurum Turumuz için, Antalya Havalimanından yapacağımız uçuşumuz için, Sabah 06.00’de, Antalya Havalimanı İç Hatlar Terminalinde buluşuyor, 08:05’de kalkacak Sun Express Havayollarına ait Antalya – Van uçuşumuzun check-in işlemlerini yaptırıp, uçağa geçiyoruz. Saat 09:55’de Van’ a inişimizle birlikte, tur programına başlıyoruz. Van  Ferit Melen Havalimanında bizi bekleyen rehberimiz ve aracımızla buluşup, Van Gölü’ne doğru yola çıkıyoruz. Van Gölü kenarında vereceğimiz mola ile güne (Extra ödemeli) meşhur Van Kahvaltısı ile başlıyoruz. Kahvaltımızın ardından, Van Gevaş’a bağlı olan Akdamar Adası’na doğru yola çıkıyoruz. Tuzlu ve sodalı suya sahip olan Van Gölü üzerinde yapacağımız yarım saatlik (Extra ödemeli) tekne turu ile Akdamar Adası’na ulaşıyoruz. Akdamar Adası, Van gölündeki ikinci büyük adadır. Rehberimizden kavuşamayan aşıkların hüzünlü hikayesini ve  Vaspurakan Kralı I. Gagik tarafından, 915-921 yılları arasında, Kutsal Haç adına Keşiş Manuel’e yaptırılmış Kilise hakkında bilgileri dinledikten sonra sizi bu muhteşem yapı ile baş başa bırakıyoruz. Fotoğraf çekimi için vereceğimiz serbest zaman sonrasında teknelerimize binerek iskeleye geri dönüyoruz. Burada vereceğimiz öğle yemeği molası sonrasında, Tuşpa diye bilinen, Van Kalesi’ne gidiyoruz. Günümüzde Kale surları, Kale Camiisi, Urartu Krallarının Kaya Mezarları ve Kale Kapılarıyla bilinen Kale’yi panoramik görüp, Van müzesini ziyaret ediyor ve rehberimizden bilgiler alarak gezimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından, Van Kedisi Evi’ne hareket ediyoruz. Bölgenin en sevimli ve meşhur canlılarından olan Van Kedilerini görüp, fotoğrafladıktan sonra Van yöresine özgü el dokuma halılarını görüp satın alabileceğimiz mağazamıza hareket ediyoruz. Burada el dokuma halıları hakkında bilgi alıp alışverişlerimizi gerçekleştirmemizin ardından otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Van Gölü kıyısında alınacaktır. (Ekstra ödemeli)
Öğle Yemeği: Van Gölü kıyısında alınacaktır. (Ekstra ödemeli)
Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Y.P. Konaklama 3*4*, Van: Rua Otel, Büyük Urartu Hotel Vb

Rota: Van – Gevaş (40km), Gevaş – Van (40km)

Gün içinde kat edilecek mesafe: 80km 

2. GÜN () l Tendürek Dağı – Muradiye Şelalesi – Doğubeyazıt – İshakpaşa Sarayı – Kars 

Doğu Ekspresi Van & Kars & Erzurum Turumuzun 2. Gününde otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından, Bend-i Mahi Çayı üzerinde bulunan Tendürek Dağından beslenen Muradiye Şelalesi’ne hareket ediyoruz. Vereceğimiz fotoğraf molasının ardından İran sınırına komşu olan Doğubeyazıt’a doğru yola çıkıyoruz. Doğubeyazıt’ta ki durağımız 220 yıl önce yapılan, 1. Dünya Savaşı’na kadar Bayezid Sancağı’nın yönetildiği ve Doğu Anadolu’nun sembolü haline gelen İshakpaşa Sarayı olacaktır. 116 odalı, bütün ovaya hakim konumuyla, birbirinden eşsiz taş işlemeli anıtsal kapılarıyla İshakpaşa Sarayı sizi kendisine hayran bırakacaktır. Rehberimiz eşliğinde İshakpaşa Sarayı gezimizi gerçekleştirdikten sonra Eski Beyazıt manzarası ile baş başa bırakıyoruz. Serbest zamanımızın ardından Doğubeyazıt’ta öğle yemeği ve alışveriş molası veriyoruz. Ardından, Doğubeyazıt’a veda ederek, Iğdır’a sırtını dayamış olan 5137 metre yükseklikte ki Ağrı Dağı’nı fotoğraflamak için duruyoruz. Daha sonra Iğdır, Digor üzerinden Kars’a ulaşıyoruz. Otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Kars şehir merkezinde alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Y.P. Konaklama 3*4*, Kars: Grand Ani Otel, Işıl Park Otel, Sapran deluxe Hotel vb

Rota: Van – Muradiye (85km), Muradiye – Doğubeyazıt (98km), Doğubeyazıt – İshakpaşa (7km), İshakpaşa – Iğdır (60km), Iğdır – Digor (98km), Digor – Kars (45km)

Gün içinde kat edilecek mesafe: 393km 

3. GÜN, () I Kars – Ani Harebeleri – Çıldır Gölü – Kars

Doğu Ekspresi Van & Kars & Erzurum Turumuzun 3. Gününde otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Türkiye-Ermenistan sınırında bulunan Ermeni ve Selçuklu kültürünün en önemli birleşme noktalarından olan Ani Harabelerine hareket ediyoruz. Ani, bir zamanlar bölgenin önemli bir merkeziydi. “1001 Kilise Şehri” olarak da anılan Ani’de, bugüne kadar 40 kilise, şapel ve anıt mezar tespit edildi. Bu tarihi antik kentte Surlar, Manuel Surp Pırgiç Kilisesi, Surp Kirkor Kilisesi, Tigran Honents Kilisesi, Katedral (Meryem Ana Kilisesi), Sultan Sarayı, Anadolu’nun ilk Türk Camiisi olan Menuçehr Camiisi ve İpekyolu Köprüsü gibi eserleri görüp, rehberimizin anlatımları eşliğinde geziyoruz. Bu gezilerimizin ardından 2 ülke arasında sınırı oluşturan Arpaçay’a tepeden bakarak bu muhteşem tarihi kente veda edip Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Çıldır Gölü’nde vereceğimiz öğle yemeği molamızın ardından Çıldır Gölü’nde serbest zaman veriyoruz. Doğal bir set gölü olan ve kış aylarında donan Çıldır Gölü’nde dileyen misafirlerimiz atlı kızaklara binerek göl üzerinde gezinti yapabilir, buz içerisinde balık tutabilir ve bu muhteşem görüntü ile bol bol fotoğraf çekerek bu anları ölümsüzleştirebilirler. Çıldır Gölü’nde verdiğimiz serbest zamanın bitmesiyle otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

*Dileyen misafirlerimiz akşam yemeğinin ardından muhteşem dansları ile erkeklerin havada uçarcasına, kızların ise bir su üzerinde süzülürcesine dans ettiği, Kafkas kültürünün en güzel halk danslarının sergilendiği Kafkas gecesi gösterisine katılabilirler. (Ekstra ödemeli)

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Çıldır Gölü kenarında alınacaktır. (Ekstra ödemeli)
Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Y.P. Konaklama 3*4*, Kars: Grand Ani Otel, Işıl Park Otel, Sapran deluxe Hotel v

Rota: Kars – Ani harabeleri(45km), Ani harabeleri – Çıldır gölü (85km), Çıldır gölü – Kars (60km) 

Gün içinde kat edilecek mesafe: 190 km 

4. GÜN () l Kars – Sarıkamış -Kars 

Doğu Ekspresi Van & Kars & Erzurum Turumuzun 4. Gününde otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından, Sarıkamış’a doğru hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı’nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış’ta Katerina Av Köşkü’nü dıştan panoramik görüyoruz. Sarıkamış denilince ilk akla gelen Kayak Merkezini misafirlerimizin görebilmesi için burada serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Kars’ a geri dönüş seyahatimizi gerçekleştiriyor ve Kars Merkez ‘de gezintimize başlıyoruz. Kars ülkemizin en doğusunda olmasına rağmen aslında Kafkasya’nın en batısında olan, yani hem doğulu hem batılı özellikleri taşımaktadır. Kars Kalesi, Kümbet Camiisi (12 Havariler Kilisesi), Kars Taşköprü ve ünlü şairlerimizden Namık Kemal’in bir dönem yaşadığı evi görüp Kars Sokaklarını rehberimiz eşliğinde keşfediyoruz. Rus Baltık Mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan bir dönem kilise olarak kullanılmış ve daha sonra camiiye çevrilmiş olan Fetiye Camii’ni görüyoruz. Sonrasında, Sarıkamış Şehitlerimiz için yapılmış, ülkemizin en anlamlı müzelerinden biri olan Kanlı Tabya Sarıkamış Şehitleri Müzesini ziyaret ediyoruz. Müze ziyaretimiz sırasında bu küçük müzenin içerisinde interaktif salonlarda o dönemin ruhunu hissedeceksiniz. Müze ziyaretimizin ardından, Kars’ın meşhur peynirlerini ve balını satın alabilmek için yöresel ürünler mağazasına gidiyoruz. Alışverişlerimizin ardından, otelimize dönüş akşam yemeği ve konaklama Otelimizde.
 
Sabah Kahvaltısı: Otelde set menü / Açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle yemeği: Rehberimizin önereceği bir restaurant’da, serbest (Ekstra ödemeli) alıyoruz
Akşam yemeği: Konaklama otelinde, set menü / Açık büfe olarak alınacaktır.
3*4* Y.P. Konaklama, Kars: 4* Saphran deluxe Otel, 4*Kars park otel, 4*Işıl park otel v.b.

Rota: Kars – Sarıkamış(57km), Sarıkamış – Kars (57km)

Gün içinde kat edilecek mesafe: 114 km 

Not: Ertesi gün Doğu ekspresi yolculuğumuz başlayacağımız için, otel çıkış işlemlerini tamamlamak gerekir.

5. GÜN, () I KARS – DOĞU EKSPRESİ – ERZURUM

Doğu Ekspresi Van & Kars & Erzurum Turumuzun 5. Gününde otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından, otelden valizlerimi alıp, keyifli ve nostaljik bir tren yolculuğu yapmak için, Kars Tren Garına transfer oluyor ve TCDD Doğu Ekspresi Pulman vagonumuza geçip, yerlerimizi alıyoruz. (Doğu Ekspresi Pulman Koltuk ile) Doğu Ekspresinin en güzel rotası olan Kars-Erzurum arası yolculuğumuza başlıyoruz.
 
Not: Kars çıkışlı Doğu Ekspresi, Kars Garı’ndan her gün saat 08.00 ’te kalkıyor ve saat 12.00’de Erzurum Garı’na varıyor. 
 
Tren yolculuğumuz sırasında Allahu Ekber Dağlarını tırmanırken sizi karşılayacak büyüleyici manzaranın etkisi altında kalacaksınız. Allahu Ekber Dağlarında bulunan 90 Bin şehit verdiğimiz Sarıkamış’ı panoramik olarak gördükten sonra Erzurum’a ulaşıyoruz. Erzurum’da trenden ayrılıp, tekrar tur otobüsümüzle buluşuyoruz. Erzurum yöresel tatlarından olan Çağ Kebabı ve Kadayıf Dolmasından oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz, yemek sonrası, Erzurum şehir turumuz başlıyor. Öğle yemeğimizin ardından, Erzurum gezimize başlıyoruz. Erzurum, Doğu Anadolu’nun en büyük şehirlerinden ve aynı zamanda 1900 metrelik yüksekliğiyle ülkemizin en yüksekteki şehir merkezidir. Erzurum’un eski eserlerinin tamamı volkanik, bazaltik kara taşlarından oluşmaktadır. Erzurum gezimiz esnasında, Selçuklu mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Çifte Minareli Medrese, ardından Saltuklular dönemine tarihlenen ve Anadolu’da bulunan Anıt Mezarların en güzel örnekleri arasında yer alan Üç Kümbetler gezimizi gerçekleştirip tavan işçiliği ile sizleri kendisine hayran bırakacak mimariye sahip olan Erzurum Ulu Camii’yi geziyoruz. Daha sonra, Osmanlı mimarisinin şehirdeki gözde noktalarından ve aynı zamanda da Erzurum’un meşhur Oltu Taşı mağazalarının da içerisinde yer aldığı Taş Han ve ilgi çekici çinileriyle göze çarpan Yakutiye Medresesi gezilerimizi gerçekleştirip, 11 tane evin birleşiminden oluşturulmuş Etnografik bir müze olan eski Erzurum Evlerini gezerek çay molası veriyoruz. Çay molamızın ardından, Erzurum şehir turumuzu tamamlıyoruz. Ardından konaklama için Van’a doğru yola çıkıyoruz. Otelimize geçiyoruz. Akşam konaklama otelimizde.  
 
Sabah Kahvaltısı: Otelde set menü / Açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle yemeği: Erzurum merkez’de, Rehberimizin önereceği bir restaurant’da, serbest (Ekstra ödemeli) alıyoruz
Akşam yemeği: Konaklama otelinde, set menü / Açık büfe olarak alınacaktır.
3*4* Y.P. Konaklama (Van):  3*Rua World Otel, Caspian Hotel, Sardur Otel, v.b.

Rota: Kars – Doğu Ekspresi- Erzurum (217km), Erzurum – Van (377km)

Gün içinde kat edilecek mesafe: 594km

 
6. GÜN ( ) l Van – Antalya
 
Doğu Ekspresi Van & Kars & Erzurum Turumuzun 6. Gününde otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından, havalimanına transfer. Sunexpress Hy ile Antalya’ya uçuş ve turumuzun sonu… Antalya’ya ulaşıyoruz. Bir sonraki Adanus Tur gezi proğramımızda görüşmek üzere gezimizi sonlandırıyoruz.
 
Sabah Kahvaltısı: Otelde set menü / Açık büfe olarak alınacaktır.
 
Öğle yemeği: Dönüş yolundayız, öğle yemeği hizmeti yok.
 
Rota: VanHavaalanı – Antalya 

Gün içinde kat edilecek mesafe: 5 km 

Toplam kat edilecek mesafe: 1376 km

TUR DETAYLARI

PAKET/EK HİZMET FİYAT BİLGİSİ

İki Kişilik Oda Kişi Başı 3.Kişi/İlave Yatak Tek Kişilik Odada Konaklama 0-11 Yaş Çocuk  
                     ……          ……..                         ……..           …….  
ADANUS TUR HİZMETLERİ

TUR FİYATINA DAHİL OLANLAR (TIKLAYINIZ)

*Sun Ekspress hava yolları ile Van/Antalya Uçak Biletleri

*Pegasus hava Yolları ile Erzurum /Antalya uçak bileti

* Kars – Erzurum arası Doğu Ekspresi, Pulman Vagon Biletleri

*Programda yer alan geziler,

*Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

* Konaklama 4 Gece otel

* Konaklama Otellerinde alınacak 3 Akşam yemeği

* Konaklama Otellerinde alınacak 4 gün Sabah kahvaltısı

*Kars Yöresel Menü ile Yılbaşı Eğlencesi

*Modern araçla Ulaşım

* Adanus Tur Güvencesi

* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

*Milli park giriş ücretleri

*Otopark ve Otoban Ücretleri

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR (TIKLAYIN)

*Tüm Öğle Yemekleri

*Tüm Özel Harcamalar

* Tüm Yemeklerde Alınan Alkollü/Alkolsüz İçecekler

*Çıldır Gölü Kızaklı Fayton Turu

* İlk Gün Kahvaltı

* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

*Antalya Hava Havalimanı’na / dan transferler

* Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri ( Katılımcıların “Müzekart” Tedarik etmelerini önermekteyiz,  Bakanlığa bağlı örenyeri ziyaretleri ücretsiz olacaktır.)

TAVSİYELER

TURDA YANINIZDA BULUNMASI GEREKEN EŞYALAR ( TIKLAYIN)

*Gezi süresince rahat yürüyüş giysisi ve yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.

*Yedek ayakkabı, su içinde yürümeye uygun ayakkabı, kazak, hırka v.b bir kıyafet, her an yağmur yağabileceği için yağmurluk, koruyucu krem, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, yapacağınız alışverişler için sırt çantası, şarz kablosu, power bank, şemsiye, su kabı, antibakteriyel jel, dezenfektan, güneş gözlüğü, yedek maske, eldiiven, göve tabi ki en önemlisi fotoğraf makinesi, yedek hafıza kartı ve şarj cihazı yanınıza almayı unutmayınız!

MÜZE KART ALMANIZ FAYDALIDIR. (TIKLAYIN)

Not: Türkiye’de bulunan yüzlerce müze ve ören yeri, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sunulan Müzekart ile ziyaret edilebiliyor.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, 5203 Sayılı Kanuna tabi Mavi Kart sahipleri, KKTC vatandaşları ile Türkiye’de yerleşik “Yabancı Kimlik Numarası” sahibi kişiler tarafından bu kart kullanılabiliyor.

Müzekart sahibi olmak isteyenler, müze veya kart basım istasyonlarından, fotoğraflı T.C. kimlik kartı, pasaport ya da sürücü belgesi ile Müzekartlarını alabiliyor.

Ayrıca isteyenler, “https://muze.gov.tr/” adresine talep edilen bilgileri girerek kredi kartıyla Müzekart alabiliyor. Sistem onay verdikten sonra internet başvuruları 5 gün içinde kurye ile belirtilen adrese gönderiliyor.

Müze ve ören yerlerine giriş için müze kartı çıkartırsanız çok daha uygun fiyatlara giriş yapmış olursunuz; aynı zamanda kartların geçerlilik süresi de 1 yıldır. 1 Yıllık müze kartı fiyatı 60 TL.

GENEL BİLGİLER

GENEL BİLGİLER & ŞARTLAR (TIKLAYIN)

*Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez.

*Seyahat öncesi, Seyahat acentası Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetleme Sistemi U-ETDS sistemine tur katılımcısı olan misafirlerin (Ad-Soyadı-TC Kimlik no) işleme/iletme zorundadırlar. Sevgili misafirlerimiz şirket iletişim kanallarımızdan veya ön kayıt esnasında bilgilerinizin tarafımıza verilmesi önemle rica olunur.

*Günübirlik,Otobüslü turlarda 00-1,99 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır. 5 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.

*Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. Haklar iade edilemez.

Konaklamalı tur paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

*Triple odalarda 3.yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat verebilir.

*Tüm odalamalar, otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup, konuyla ilgili Adanus Tur’un herhangi bir yaptırımı yoktur.

*Konaklamalı Turlar’da konaklamalar şehir otelleri standartlarına sahiptir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur, set menü olarak veya açık büfe olarak hizmet vermektedir.

*Yol güzergahlarında alınan yemeklerde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur. Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

*Ulaşım, rehber iletişim bilgileri, Tur biniş durakları ve saat bildirimi Turun çıkış tarihinden bir gün önce katılımcıların bulundukları en yakın noktalardan alınmalarını sağlayacak şekilde güzergâh düzenlenip, katılımcılara SMS yoluyla, saat 17:00-18:00 arası seyahat acentası tarafından yapılacaktır.

*Tur ön kayıt (Rezervasyon) sırasında; Seyahat sigortası için TC kimlik No, doğum tarihi ve yeri bilgilerini, fatura için adres vermeniz rica olunur.

*Sağlık sorunlarınız ve alerjileriniz varsa, acentemizi ve tur rehberimizi bilgilendirmenizi rica ederiz. İlaçlarınızı- fotoğraf makinenizi- kişisel ihtiyaçlarınızı yanınıza almayı unutmayınız.

* Turların dönüş saatleri trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir, net ve kesin dönüş saati verilmemektedir.

*Konaklamalı turlarda  0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.

*T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez.

*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur. Uzun turlarımızda her gün sıra atlayacak şekilde yer değişimi (Rotasyon) olmaktadır. Kısa turlarımızda rotasyon uygulanmaz. Bu uygulama en az 4 (Dört) gece konaklamalı turlarda geçerlidir. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.

*Hareket saatinden en az yarım saat önce belirtilen buluşma durağında olmanız gerekmektedir.

*Bu Turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 16 olarak öngörülmüştür, Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 3 gün öncesine kadar Adanus tur’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Adanus tur tüketicisine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

*Ekstra turlarda, yeterli kişi sayısı oluşmadığı takdirde, fiyat değişikliği olabilir ya da turlar gerçekleştirilmeyebilir. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur.

*Rehberleriniz gerekli gördüğü takdirde ekstra turların günlerinde ve güzergahlarında değişiklik yapabilirler.

*Tur programında olan, ancak fiyata dahil hizmet olmayıp, yol güzergahında yapılacak olan ekstra turlarda, tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir, ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.

*Uçaklı Turlarımızda, Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. İptal Sigortaları Uçak ulaşımını kapsamaz. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. (Uçaklı tur programlarında ‘ekonomik sınıf’ kullanılmaktadır.) Turlarımızda kademeli fiyat sistemi mevcuttur.

*Uçaklı Turlarda Adanus Tur, yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar. Havalimanı değişikliklerin de Adanus Tur, tur tüketicilerine ücretsiz servis vermek zorundadır.

*Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Adanus Tur’un sorumluluğu değildir, tur hizmetini satın alan tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

*Tura katılan 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

*Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

*Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.İptal Güvence Paketi satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır.

*Tüm Kültür turları ürünlerimizde kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlar da kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitleme yapılamamaktadır.

*Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez.

*Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda Adanus tur’un sorumluluğu yoktur.

*Gece Turları, Ekstralar; Tüm Gece Turları Ekstra Olup Katılıma ve Kişi Sayısına Bağlı Olarak gerçekleştirilir.

*Sabah Kahvaltısı, Öğle ve Akşam yemekleri menüleri tur programında yazılı şekilde belirtilmiştir.Paket seçenekleri haricinde almak istenirse, Rehbere bilgi verilmeli, Tüketiciler bu hizmeti ücret karşılığı alabilirler. Yemeklerde yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

*Otobüslü turlarda, katılan kişi sayısına göre, midibüs veya minibüs kullanılabilir.

*Programda belirtilen oteller müsaitliğe bağlı olarak aynı kategoride farklı otellerle değiştirilebilir.

*Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen, ısrarcı olmayınız.

*COVİD 19 Günlerinde, Korona Virüse karşı önleyici tedbirler kapsamında, sosyal mesafe korunarak araç kapasitesi %50 oranında yolcu alınacak, temizlik ve hijyen tedbirleri azami olarak gözetilerek koltuk yerleşimi araç kapasitesinin %50 si olarak düzenlenecektir. Yaşam normalleşmeye evrildiğinde ise, Turlarda 11 – 16 kişi arası kayıtlarda lüx minibüs, 17 – 24 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüx midibüs, 25 – 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüx midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır.

*Seyahat süresince kullandığımız araçlar ve otellerden ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olun, kaybolan eşyalarınızdan Adanus Tur sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız!

*Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir.

*Müze ve ören yeri girişi ücretleri fiyatlara dahil değildir

*Sahada operasyon sırasında bazı misafirlerimizin ‘ofisten bana böyle söz verildi’, ‘ofiste bana farklı söylendi’ gibi talepleri olmaktadır. Bazen bu talepler asla ofisten söylenmemiş, söylenemeyecek talepler olabilmektedir. Dolayısı ile bir talebiniz olduysa ve size bir söz verildiyse bunu yazılı olarak talep ediniz. Yazılı olarak verilmeyen sözler kesinlikle değerlendirilmeyecektir.

*ÖĞLE YEMEKLERİ:

Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

*TUR KAYIT KOŞULLARI:

Günübirlik Tur (‘Ön kayıt’) rezervasyonu sırasında tur bedelinin %50’si depozito alınır. 10 gün kala tüm ödemeler tahsil edilir.

Özel olarak hazırlanan turlar:
Rezervasyon sırasında tur bedelinin %50’si veya tamamı ödenecek şekilde iki fiyat verilir. Tüketici/tüketiciler hangi tür ödeme yapacaklarına kendileri karar verip firmamıza bildirir. 20 gün kala tüm ödemeler tahsil edilir.

REZERVASYON DETAYLARI:

A – Ofiste yaptırmış olduğunuz rezervasyon  sonucunda, kişisel mail adresinize veya telefon numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı  tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay mesajı veya maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

B-İnternet üzerinden on line  yaptırmış olduğunuz rezervasyon  sonucunda kişisel mail adresinize veya telefon numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı  tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay mesajı veya maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

B – Tarafınıza gönderilen Tur Kayıt onay mesajınızı tur bitimine kadar saklamanız zorunludur. 

C – Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Adanus Tur  Sorumlu tutulamaz.

 D – Rezervasyon esnasında (konaklamalı Turlarda) T.C Kimlik numaranızı, doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

*İNDİRİM KOŞULLARI:

Kampanyalı dönemlerde çocuk indirimi de dahil olmak üzere hiçbir indirim geçerli olmaz. Aynı anda 2 indirim uygulanmaz. (Ör: Grup ve çocuk indirimi)
Adanus Tur Seyahat acenta personelinin sağlık bozulması,araç ekipmanın arızası, izinler, hava koşulları, grup yapısı, müze ve ören yerlerinin kapatılması/kapalı olması gibi nedenlerden dolayı tur programında genel akışı ve paket içeriğini bozmayacak şekilde düzenleme ve değişiklik yapma hakkını rehberlerine vermiştir.

Katılımcı tur programının esaslı değişimi durumunda cayma hakkını kullanabilir. Bu durumda Tursab Kütahya Çizelgesi kuralları uygulanır.

*TUR PROGRAMINDA GERÇEKLEŞEBİLECEK OLASI DEĞİŞİKLİK SEBEPLERİ

Hava ve yol koşullarına göre gidilen yerlerin sırası değiştirilebilir. Hava ve yol koşulları sebebiyle gidilemeyen bölgelerin yerine koşulların uygun olduğu başka bir yer eklenebilir.

*İPTAL POLİTİKASI:

Yurtiçi Turları için, Tura kayıt yaptıran tüketici 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine, 29 -15 gün kalması durumunda vergi, sigorta vs. gibi bedeller düşüldükten sonra kalan meblağın %50’si iade edilir, 15 gün ve daha az kalması durumunda, tüketiciye hiçbir iade yapılmaz.. Katılımcı sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır.

Not: Uçaklı Programlar da havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır.

*İPTAL KOŞULLARI:

Mücbir haller dışında Adanus Tur, ilgili turun yeterli sayıya ulaşamaması dışında turu iptal etmez. Adanus Tur tarafından iptal durumu söz konusu ise, sadece tur ücreti iade edilir.

Kişiler tur hakkını 7 gün öncesinden, Adanus tur’un uygun görmesi durumunda, bir başka kişiye devredebilir.

*Tur satın alan tüketiciler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek, Turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.

İPTAL İADE GÜVENCE SİGORTA PAKETİ VE ZORUNLU SEYAHAT SİGORTA PAKETİ HAKKINDA (TIKLAYIN)

1618 sayılı Seyahat Acentaları Kanunu gereği, Seyahat acentası “paket tur” kapsamında seyahat edenlere acentanın iflasını ve ürün sorumluluk ( Ayıplı ya da eksik hizmet) teminatı içeren Seyahat Sağlık Sigortası yapmakla yükümlüdür.

Günübirlik turlar, paket tur kapsamında olmadığı için sigorta yapılması kanunen zorunlu değildir.

ADANUS Tur tarafından, tura katılan misafirlerimize ücretsiz olarak yapılan sigorta detayları; Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar ve sınırlı sigortadır, Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

İptal İade Güvence Sigorta Paketi

Dileyen tur katılımcımız iptal iade güvence sigorta paketi hizmetini seyahat acentamızdan ücreti karşılığı tedarik edebilir.; Tura çıkış gününden; 72 saat (3 gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunuluyor.

KARS'TA NE YENİR, İÇİLİR (TIKLAYIN)

Kars’ta Ne Yenir?

Kaz eti

En meşhur lezzetlerinden birisidir. 

Sarı Balık

Balığıyla meşhur olan Kars’ın, Çıldır Gölü’nden tutulan balıklarla yapılır.

Piti 

Zerdeçal ve kuzu etiyle hazırlanan bu lezzet yine Kars’ın en meşhur yemekleri arasındadır.

Hangel – Kars Mantısı

Adı yöreden yöreye farklılaşmaktadır. Farklı şehir ve ülkelerde de yapılan bu yemek, mantı şeklinde olduğu için Kars mantısı da denmektedir. Oldukça ünlü bir lezzettir. 

Evelik Çorbası

Evelik bitkisi ile hazırlanan bu çorbanın şifası oldukça yüksektir.

Umaç Helvası

Un helvasına benzetilmesine rağmen farklı şekilde piştiği için değişik bir tada sahiptir. 

Delik Deşik – Kars Gravyer – Kars Kaşarı

Şarabın yanında sunulan peynir çeşidi en güzel mezelerden biridir. Kars yemeklerinin yanında en ünlü lezzeti ise Kars kaşarı ve gravyeri olacaktır. 

Diğer Lezzetler

*Ayran Aşı Çorbası

*Kaz Dolması

*Çeçil

*Kete

*Kars Balı

*Süryani Şarabı

KARS'A NE ZAMAN GİDİLİR? ( TIKLAYIN)

Kış aylarında yağan kar ile mükemmel manzaralar sunan Kars’a yılın hangi ayında giderseniz gidin hayran kalırsınız. Eğer şehre gitmekteki amacınız kayak yapmaksa aralık, ocak ve şubat aylarını tercih etmelisiniz. Ancak sömestr tatilinde şehrin ayrı bir yoğunluğu olduğunu da aklınızdan çıkarmayın. Kars’ta tüm etkinliklere katılmak, tarihi yerleri gezmek ve yöresel lezzetleri rahat rahat denemek için tatil planlamanızı 3-4 günlük yapabilirsiniz. Hızlandırılmış bir programla şehri 2 günde gezmek de mümkün

DOĞU EKSPRESİ TRENİ HAKKINDA ( TIKLAYIN)

Türkiye’nin en uzun Tren hatlarından biri olan Doğu Ekspresi ile Anadolu’yu baştan sona geçmek için hazır mısınız? O halde, 24 Saatlik muhteşem manzaralarla dolu bir seyahat sizi bekliyor. İster odanızda uzanarak, ister tren içinde gezerek, isterseniz restoranda çaylar kahveler eşliğinde bu seyahatin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Zevkli ve uzun bir yolculuk için merak ettiğiniz detayları sayfamızda sizin için bir araya getirdik. 

 

       Ankara – Kars / Doğu Ekspresi Turu Çıldır Gölü

 

 
Pulman Vagon

Pulman vagon standart yolcu vagonlarında yer alan, yolcuların kaliteli, konforlu ve güvenli bir şekilde yolculuk geçirmelerini sağlayan vagon sistemidir. TCDD Taşımacılık tüm trenlerinde pulman vagonlar yer almaktadır. Bu vagonlar koltuk sisteminden oluştukları için öncelikli olarak uzun veya kısa mesafeli trenlerde yolculara daha uygun fiyata sunulur. Örtülü kuşetli veya yataklı vagon yerine pulman vagon tercih etmek daha ekonomiktir. Bu vagonda yer alan koltuk sistemi trenden trene farlılık gösterse de ana hat trenlerinden genellikle sistem aynıdır. Pulman vagon diğer vagonlara göre daha ekonomik ve diğer vagonlara göre farklı hizmetlerin yer aldığı vagonlardır.

Pulman Vagonu Nedir?

Pulman vagon sistemine sahip olan trenlerde koltuklar oldukça konforlu ve rahattır. Yolcular için ergonomik olarak tasarlanmış bu vagonda seyahat etmek hem eğlenceli hem de ekonomiktir. Vagonların hepsinin arasında kapı yer almaktadır. Pulman vagonda seyahat edecek yolcular diğer yolculara göre daha az bir ücret ödeyerek seyahatlerini geçirirler. Uzun mesafeli yolculuklar için bu koltukları tercih etmek isteyen yolcuların konforu düşünülmüş olup koltuklara teknolojik ve modern sistemler entegre edilmiştir.

Doğu Ekspresi: Türkiye'nin En Uzun Tren Yolculuğu - Haberler

Pulman Vagon Özellikleri

Pulman vagon bazı ana hat trenlerinin yolcu vagonlarının tamamını oluştururken, bazı yolcu trenlerinde bir kısmı yer alır. Bu vagonda yolcuların kullanımına sunulan koltukların özelliklerine tek tek bakacak olursak;

– Pulman vagon yolcu taşıma vagonlarından biridir.

– Bu vagonlar içerisinde yer alan koltuk sistemi genellikle 2+1 sisteme sahiptir.

– Yolcuların konforunun ve güvenliğinin düşünüldüğü bu koltuklar geriye yatırılabilen sisteme sahiptir.

– Koltuklar geniş mesafeli olup oldukça rahat bir seyahat sunar.

– Koltukların aralarında masalar yer almaktadır

– Koltuk yanlarında katlanılabilir masalarda yolcuların kullanımına sunulmuştur.

– Pulman koltukların üst kısımlarında bagaj konulacak alanlar yer almakta olup yolcular bu kısma eşyalarını yerleştirebilirler.

– Koltukların ara mesafesi oldukça geniş olup özellikle uzun mesafeli yolculuklarda, yolcular rahat ve konforlu bir seyahat sürebilirler.

– Pulman vagonda yer alan bazı koltukların kenarlarında cep telefonu, tablet veya bilgisayar şarj edilmek için elektrik prizleri yer alır.

– Vagonun her iki tarafında da tuvalet yer almaktadır. Bu vagonda bulunan tuvaleti yalnızca pulman vagonda seyahat eden yolcular kullanmaktadır.

– Pulman vagon ana hat trenlerde evcil hayvanların taşınmasına izin verilen tek vagondur.

 

doğu ekspresi güzergah

 

BANKA HESABI

BANKA HESAPLARI (TIKLAYIN)

Hesap Sahibi Şirket Adı:

Artı Turistik Bilgi Danışmanlık Organizasyon Turizm ve Tic. Ltd. Şti.

”Adanus Turizm Seyahat”

Banka Hesapları:

***TEB Türk Ekonomi Bankası***

Müşteri Numarası: 1785528, Şiriyalı

Türk Lirası Hesabı: 

TEB Türk Ekonomi Banka Hesabı 462-7098367 Şirinyalı, Antalya

İban no: TR050003200000000070983267

***Garanti BBVA Bankası***

Müşteri Numarası : 5225311

Euro Hesabı:

Garanti BBVA Banka Hesabı 535 – 9095031 Lara , Antalya

İban no: TR52 0006 2000 5350 0009 0950 31
DİKKAT!

Değerli Misafirlerimiz ;  Korona virüs (Covid19) ‘e karşı önleyici tedbirler kapsamında, sizlerin sağlığı korumak adına, bağlı olduğumuz kurumların talimatları ve uygulamalar doğrultusunda bazı yeni kurallar hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Sağlık Bakanlığımızın Tedbirleri Kapsamında, Gerekli Önlemler Alınarak, Sosyal Mesafe ve Tüm Hijyen Kurallarına Uyarak Turumuz gerçekleşecektir.

Sağlık, her zaman önceliğimizdir.

1- Araçlarımızın tamamı tura çıkmadan önce iç, dış dezenfekte edilecektir.
2- Araçta el dezenfektanı veya kolonya (80c) bulundurulacaktır.

3-Şehirlerarası turlarımızda HES KODU zorunludur. Tur Rehberi kodları kayıt altına almaktadır.
4- Geziye katılım sağlayan tüm misafirlerin tur başlangıcında ateşi ölçülecektir.
5- Şehirlerarası Araçlarda NORMALLEŞME şartlarına uygun seyahat edilecektir. 
6- Gezi sonuna kadar sosyal mesafe kurallarına mutlaka uyum sağlanacaktır.

7-Misafirlerimiz KENDİ koruyucu maskelerini getirmek durumundadır.
8- Seyahat eden her misafirin gezi boyunca maske kullanması zorunludur.
9- Görevli personeller tüm hijyen kurallarına uygun hareket edecektir.
10- Araç seyahat esnasında sürekli havalandırılacaktır.
11-Tur aracındaki klima hava sürkilasyonu dışardan temiz havayla sağlanacaktır.

12-Araç içerisinde teması en az noktaya indirebilmek adına, misafirlerimizin yiyecek içecek tüketimi T.C Sağlık Bakanlığı  genelgesi gereğince yasaklanmıştır.

 Sağlıklı ve eğlenceli turlar dileriz.

Tur hizmetleri,Tursab üyesi seyahat acentaları dışında hiçbir kişi ve kurum tarafından yapılamaz. Yaşama değer veriyor, kendinizi ve sevdiklerinizi önemsiyorsanız, Özellikle sosyal medya üzerinden açılan sayfalara itibar etmeyin, mağdur olmayın!

DERNEKLER, OKULLAR, ŞİRKETLER, KİŞİLER, REHBERLER, KULÜPLER, VAKIFLAR TUR DÜZENLEYEMEZ! YASAYA AYKIRI BİR SUÇTUR!

VİDEO!