fbpx
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş

ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALI & HATAY & GAZİANTEP TURU, 3 GÜN 2 GECE, ANT, UÇAKLA

0
........₺ ‘DAN BAŞLAYAN
........₺ ‘DAN BAŞLAYAN
TUR KODU: ADA-ANT-AK- ADA- 096
Beğendiklerime Ekle

Adding item to wishlist requires an account

158

PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALI TURU

ADANA & GAZİANTEP & HATAY 

ANTALYA ÇIKIŞLI

3 GÜN 2 GECE 3*4*KONAKLAMA

KİŞİ BAŞI ! ……..₺ ‘DAN BAŞLAYAN

KAÇIRILMAYACAK CAZİP FİYATLARLA!

Tur detaylarını, tur programını ve fiyata dâhil tüm hizmetleri aşağıdaki satırlarda inceleyebilirsiniz. Bilgi ve Rezervasyon İşlemleri İçin Hemen Ara: 05336533503 | info@adanustour.com

TUR KODU: ADA-ANT-AK- ADA- 096

Yılda Sadece Bir Kez Düzenlenen, Bu Coşkuyu Kaçırmamak İçin Siz Değerli Misafirlerimizi Muhteşem bir etkinliğe Davet Ediyoruz Keyifli, Eğlenceli Bir Karnaval Turu ve Güneydoğunun Gastronomi Şehirlerinden Biri Olan Hatay Sizleri Bekliyor..

2013 yılından bu yana her yıl nisan ayında Adana’da gerçekleştirilen Portakal Çiçeği Karnavalı, rengarenk görüntülere, eğlence dolu anlara ve birbirinden leziz tatlara ev sahipliği yapıyor. Türkiye’nin ilk karnavalı olma özelliğine sahip olan festival, “Nisanda Adana’da” sloganını kullanıyor.

TUR DETAYLARI
 
Gidiş  Dönüş  Gece –  Gün  Kontenjan  
        29.04.2023, Cumartesi                 01.05.2023, Pazartesi       2 Gece – 3 Gün  Sorunuz  

BU TUR İÇİN DİĞER TARİH SEÇENEKLERİ ( TIKLAYIN)

İlginize teşekkürler…

UÇUŞ DETAYLARI ( TIKLAYIN)

Antalya Havaalanı

Gidiş Ulaşımı: Sun Express Havayolu firması – Sun Express XQ 7630 numaralı, saat 07:25 Antalya-Adana uçağı ile Adana‘ya uçuş,  08:30da Adana Şakir Paşa havalimanına varış.

Adana Şakir paşa Havaalanı

Dönüş Ulaşımı: Pegasus Havayolu firması – Pegasus XQ 7711  numaralı, saat 21:25 Adana-Antalya uçağı ile Antalya’ya uçuş. Antalya’ya 22:35 ‘de varış.

()PAKET/EK HİZMET FİYAT BİLGİSİ

2/3 Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda 6-11.99 Yaş Çocuk 2-5.99 Yaş Çocuk 0.0-1.99 Yaş Çocuk
       ……….₺      ……….₺         ……….₺        ……….₺

                 ……….₺

Tüm turlarımızda kademeli fiyat değişikliği uygulanabilmektedir. Kademeli kontenjan doldukça fiyatlar artış gösterebilir.

ADANUS TUR HİZMETLERİ

TUR FİYATINA DAHİL OLANLAR (TIKLAYINIZ)

*Antalya – Adana – Antalya Uçak biletleri

*Adana’da başlayıp Adana’da biten tüm transferler ve turlar,
*1 Gece konaklama,
*1 Otel kahvaltı,
*Profesyonel rehberlik hizmeti,
*Programda ilan edilen tüm çevre gezileri,
*Zorunlu Seyahat sigortası

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR (TIKLAYIN)

*İlk gün kahvaltı, (Serbest – Ekstra ödemeli)

*Öğle yemekleri, (Serbest – Ekstra ödemeli)

*Festival alanı giriş ücreti,

*Müze ve ören yerlerine giriş ücretleri, ( Müze kartı almanızı önermekteyiz.)

*Tüm kişisel harcamalar

*Otel ekstraları

*Tüm yolculuk esnasındaki yiyecek ve içecekler,

*Akşam Yemeği 2. Gün (Serbest – Ekstra ödemeli)

ÖNEMLİ HUSUSLAR

GENEL BİLGİLER & ŞARTLAR (TIKLAYIN)

*Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez.

*Seyahat öncesi, Seyahat acentası Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetleme Sistemi U-ETDS sistemine tur katılımcısı olan misafirlerin (Ad-Soyadı-TC Kimlik no) işleme/iletme zorundadırlar. Sevgili misafirlerimiz şirket iletişim kanallarımızdan veya ön kayıt esnasında bilgilerinizin tarafımıza verilmesi önemle rica olunur.

*Günübirlik,Otobüslü turlarda 00-1,99 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır. 5 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.

*Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. Haklar iade edilemez.

Konaklamalı tur paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

*Triple odalarda 3.yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat verebilir.

*Tüm odalamalar, otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup, konuyla ilgili Adanus Tur’un herhangi bir yaptırımı yoktur.

*Konaklamalı Turlar’da konaklamalar şehir otelleri standartlarına sahiptir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur, set menü olarak veya açık büfe olarak hizmet vermektedir.

*Yol güzergahlarında alınan yemeklerde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur. Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

*Ulaşım, rehber iletişim bilgileri, Tur biniş durakları ve saat bildirimi Turun çıkış tarihinden bir gün önce katılımcıların bulundukları en yakın noktalardan alınmalarını sağlayacak şekilde güzergâh düzenlenip, katılımcılara SMS yoluyla, saat 17:00-18:00 arası seyahat acentası tarafından yapılacaktır.

*Tur ön kayıt (Rezervasyon) sırasında; Seyahat sigortası için TC kimlik No, doğum tarihi ve yeri bilgilerini, fatura için adres vermeniz rica olunur.

*Sağlık sorunlarınız ve alerjileriniz varsa, acentemizi ve tur rehberimizi bilgilendirmenizi rica ederiz. İlaçlarınızı- fotoğraf makinenizi- kişisel ihtiyaçlarınızı yanınıza almayı unutmayınız.

* Turların dönüş saatleri trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir, net ve kesin dönüş saati verilmemektedir.

*Konaklamalı turlarda  0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.

*T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez.

*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur. Uzun turlarımızda her gün sıra atlayacak şekilde yer değişimi (Rotasyon) olmaktadır. Kısa turlarımızda rotasyon uygulanmaz. Bu uygulama en az 4 (Dört) gece konaklamalı turlarda geçerlidir. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.

*Hareket saatinden en az yarım saat önce belirtilen buluşma durağında olmanız gerekmektedir.

*Bu Turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 16 olarak öngörülmüştür, Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 3 gün öncesine kadar Adanus tur’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Adanus tur tüketicisine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

*Ekstra turlarda, yeterli kişi sayısı oluşmadığı takdirde, fiyat değişikliği olabilir ya da turlar gerçekleştirilmeyebilir. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur.

*Rehberleriniz gerekli gördüğü takdirde ekstra turların günlerinde ve güzergahlarında değişiklik yapabilirler.

*Tur programında olan, ancak fiyata dahil hizmet olmayıp, yol güzergahında yapılacak olan ekstra turlarda, tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir, ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.

*Uçaklı Turlarımızda, Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. İptal Sigortaları Uçak ulaşımını kapsamaz. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. (Uçaklı tur programlarında ‘ekonomik sınıf’ kullanılmaktadır.) Turlarımızda kademeli fiyat sistemi mevcuttur.

*Uçaklı Turlarda Adanus Tur, yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar. Havalimanı değişikliklerin de Adanus Tur, tur tüketicilerine ücretsiz servis vermek zorundadır.

*Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Adanus Tur’un sorumluluğu değildir, tur hizmetini satın alan tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

*Tura katılan 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

*Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

*Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.İptal Güvence Paketi satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır.

*Tüm Kültür turları ürünlerimizde kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlar da kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitleme yapılamamaktadır.

*Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez.

*Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda Adanus tur’un sorumluluğu yoktur.

*Gece Turları, Ekstralar; Tüm Gece Turları Ekstra Olup Katılıma ve Kişi Sayısına Bağlı Olarak gerçekleştirilir.

*Sabah Kahvaltısı, Öğle ve Akşam yemekleri menüleri tur programında yazılı şekilde belirtilmiştir.Paket seçenekleri haricinde almak istenirse, Rehbere bilgi verilmeli, Tüketiciler bu hizmeti ücret karşılığı alabilirler. Yemeklerde yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

*Otobüslü turlarda, katılan kişi sayısına göre, midibüs veya minibüs kullanılabilir.

*Programda belirtilen oteller müsaitliğe bağlı olarak aynı kategoride farklı otellerle değiştirilebilir.

*Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen, ısrarcı olmayınız.

*COVİD 19 Günlerinde, Korona Virüse karşı önleyici tedbirler kapsamında, sosyal mesafe korunarak araç kapasitesi %50 oranında yolcu alınacak, temizlik ve hijyen tedbirleri azami olarak gözetilerek koltuk yerleşimi araç kapasitesinin %50 si olarak düzenlenecektir. Yaşam normalleşmeye evrildiğinde ise, Turlarda 11 – 16 kişi arası kayıtlarda lüx minibüs, 17 – 24 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüx midibüs, 25 – 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüx midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır.

*Seyahat süresince kullandığımız araçlar ve otellerden ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olun, kaybolan eşyalarınızdan Adanus Tur sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız!

*Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir.

*Müze ve ören yeri girişi ücretleri fiyatlara dahil değildir

*Sahada operasyon sırasında bazı misafirlerimizin ‘ofisten bana böyle söz verildi’, ‘ofiste bana farklı söylendi’ gibi talepleri olmaktadır. Bazen bu talepler asla ofisten söylenmemiş, söylenemeyecek talepler olabilmektedir. Dolayısı ile bir talebiniz olduysa ve size bir söz verildiyse bunu yazılı olarak talep ediniz. Yazılı olarak verilmeyen sözler kesinlikle değerlendirilmeyecektir.

*ÖĞLE YEMEKLERİ:

Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

*TUR KAYIT KOŞULLARI:

Günübirlik Tur (‘Ön kayıt’) rezervasyonu sırasında tur bedelinin %50’si depozito alınır. 10 gün kala tüm ödemeler tahsil edilir.

Özel olarak hazırlanan turlar:
Rezervasyon sırasında tur bedelinin %50’si veya tamamı ödenecek şekilde iki fiyat verilir. Tüketici/tüketiciler hangi tür ödeme yapacaklarına kendileri karar verip firmamıza bildirir. 20 gün kala tüm ödemeler tahsil edilir.

REZERVASYON DETAYLARI:

A – Ofiste yaptırmış olduğunuz rezervasyon  sonucunda, kişisel mail adresinize veya telefon numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı  tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay mesajı veya maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

B-İnternet üzerinden on line  yaptırmış olduğunuz rezervasyon  sonucunda kişisel mail adresinize veya telefon numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı  tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay mesajı veya maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

B – Tarafınıza gönderilen Tur Kayıt onay mesajınızı tur bitimine kadar saklamanız zorunludur. 

C – Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Adanus Tur  Sorumlu tutulamaz.

 D – Rezervasyon esnasında (konaklamalı Turlarda) T.C Kimlik numaranızı, doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

*İNDİRİM KOŞULLARI:

Kampanyalı dönemlerde çocuk indirimi de dahil olmak üzere hiçbir indirim geçerli olmaz. Aynı anda 2 indirim uygulanmaz. (Ör: Grup ve çocuk indirimi)
Adanus Tur Seyahat acenta personelinin sağlık bozulması,araç ekipmanın arızası, izinler, hava koşulları, grup yapısı, müze ve ören yerlerinin kapatılması/kapalı olması gibi nedenlerden dolayı tur programında genel akışı ve paket içeriğini bozmayacak şekilde düzenleme ve değişiklik yapma hakkını rehberlerine vermiştir.

Katılımcı tur programının esaslı değişimi durumunda cayma hakkını kullanabilir. Bu durumda Tursab Kütahya Çizelgesi kuralları uygulanır.

*TUR PROGRAMINDA GERÇEKLEŞEBİLECEK OLASI DEĞİŞİKLİK SEBEPLERİ

Hava ve yol koşullarına göre gidilen yerlerin sırası değiştirilebilir. Hava ve yol koşulları sebebiyle gidilemeyen bölgelerin yerine koşulların uygun olduğu başka bir yer eklenebilir.

*İPTAL POLİTİKASI:

Yurtiçi Turları için, Tura kayıt yaptıran tüketici 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine, 29 -15 gün kalması durumunda vergi, sigorta vs. gibi bedeller düşüldükten sonra kalan meblağın %50’si iade edilir, 15 gün ve daha az kalması durumunda, tüketiciye hiçbir iade yapılmaz.. Katılımcı sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır.

Not: Uçaklı Programlar da havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır.

*İPTAL KOŞULLARI:

Mücbir haller dışında Adanus Tur, ilgili turun yeterli sayıya ulaşamaması dışında turu iptal etmez. Adanus Tur tarafından iptal durumu söz konusu ise, sadece tur ücreti iade edilir.

Kişiler tur hakkını 7 gün öncesinden, Adanus tur’un uygun görmesi durumunda, bir başka kişiye devredebilir.

*Tur satın alan tüketiciler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek, Turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.

İPTAL İADE GÜVENCE SİGORTA PAKETİ VE ZORUNLU SEYAHAT SİGORTA PAKETİ HAKKINDA (TIKLAYIN)

1618 sayılı Seyahat Acentaları Kanunu gereği, Seyahat acentası “paket tur” kapsamında seyahat edenlere acentanın iflasını ve ürün sorumluluk ( Ayıplı ya da eksik hizmet) teminatı içeren Seyahat Sağlık Sigortası yapmakla yükümlüdür.

Günübirlik turlar, paket tur kapsamında olmadığı için sigorta yapılması kanunen zorunlu değildir.

ADANUS Tur tarafından, tura katılan misafirlerimize ücretsiz olarak yapılan sigorta detayları; Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar ve sınırlı sigortadır, Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

İptal İade Güvence Sigorta Paketi

Dileyen tur katılımcımız iptal iade güvence sigorta paketi hizmetini seyahat acentamızdan ücreti karşılığı tedarik edebilir.; Tura çıkış gününden; 72 saat (3 gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunuluyor.

TURDA YANINIZDA BULUNMASI GEREKEN EŞYALAR ( TIKLAYIN)

*Gezi süresince rahat yürüyüş giysisi ve yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.

*Yedek ayakkabı, su içinde yürümeye uygun ayakkabı, kazak, hırka v.b bir kıyafet, her an yağmur yağabileceği için yağmurluk, koruyucu krem, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, yapacağınız alışverişler için sırt çantası, şarz kablosu, power bank, şemsiye, su kabı, antibakteriyel jel, dezenfektan, güneş gözlüğü, yedek maske, eldiiven, göve tabi ki en önemlisi fotoğraf makinesi, yedek hafıza kartı ve şarj cihazı yanınıza almayı unutmayınız!

MÜZE KART ALMANIZ FAYDALIDIR. (TIKLAYIN)

Not: Türkiye’de bulunan yüzlerce müze ve ören yeri, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sunulan Müzekart ile ziyaret edilebiliyor.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, 5203 Sayılı Kanuna tabi Mavi Kart sahipleri, KKTC vatandaşları ile Türkiye’de yerleşik “Yabancı Kimlik Numarası” sahibi kişiler tarafından bu kart kullanılabiliyor.

Müzekart sahibi olmak isteyenler, müze veya kart basım istasyonlarından, fotoğraflı T.C. kimlik kartı, pasaport ya da sürücü belgesi ile Müzekartlarını alabiliyor.

Ayrıca isteyenler, “https://muze.gov.tr/” adresine talep edilen bilgileri girerek kredi kartıyla Müzekart alabiliyor. Sistem onay verdikten sonra internet başvuruları 5 gün içinde kurye ile belirtilen adrese gönderiliyor.

Müze ve ören yerlerine giriş için müze kartı çıkartırsanız çok daha uygun fiyatlara giriş yapmış olursunuz; aynı zamanda kartların geçerlilik süresi de 1 yıldır. 1 Yıllık müze kartı fiyatı 60 TL.

ADANA'DA NE YENİR (TIKLAYIN)

Adana’da Denemeniz Gereken 25 Lezzet

1. Adana Böreği – 

Aslında onlarca yıldır Adana’da yaşayan insanların oldukça tercih ettiği ve bildiği bir lezzet olan Adana Böreği son yıllarda sosyal medyanın ve kurumsal firmaların açılmasının da etkisiyle oldukça ünlendi. Adana’ya geldiğiniz zaman kahvaltıda ya da gecenin geç saatlerinde yiyebileceğiniz bir lezzet. Genelde Adanalılar sadece geceleri açık olan börekçilerde kıymalı, günün diğer saatlerinde açık olan börekçilerde de peynirli böreği tercih ediyor.

Adana'da Ne Yenir?

Bu böreğin su böreğinden farkı baklava hamuru ile yapıldığından dolayı çıtır çıtır olması ve içeriğinde en az 3 çeşit peynirin bulunması. Mantarlı, zeytinli, pizzalı, kavurmalı, pastırmalı gibi pek çok çeşidi de mevcut. Levent Börekçilik ve Börekçi Rıza bu şehirdeki en favori mekanlar. 

2. Muzlu Süt 

Adana, Türkiye’nin en sıcak şehirlerinden biri ve durum böyle olunca Adanalılar ferahlamak için harika lezzetler bulmuş ve bilinen lezzetlere de ayrı bir güzellik katmış. Bunların ilki günün hemen hemen her saatinde rahatlıkla bulabileceğiniz Muzlu Süt. Genelde devasa bir bardakta hatta bazı mekanlarda 1,5 bardakta servis edilen süt 2 kişiye de yetecektir.

Adana'da Ne Yenir?

3. Ütü Tostu

Özellikle kahvaltı zamanlarında tercih edebileceğiniz ve son yılların yine sosyal medya sayesinde patlayan lezzeti olan Ütü tost ile devam ediyoruz. Aslında bence bir numarası yok, domates ve yumurtayı sadece menemende bir arada seven biriyim ancak insanlar ütü tostu oldukça merak ediyor.

Adana'da Ne Yenir? | Adana'da Denemeniz Gereken 50'den Fazla Lezzet  

 

Ütü Tostu | Eskiden tost makinesi olmadığı için kullanılan ütüye benzeyen bu alet yeniden tost severlerin favorisi olmayı başardı. Adana’da bir çok mekanda yiyebilirsiniz. 

4. Et / Tavuk Döner 

Döner ülkemizin en çok sevilen lezzetlerinden. Adana’da da gün içinde en çok tüketilen yemeklerden biri. Özellikle Hatay’a olan yakınlığı ve et kültürünün oldukça yaygın olması şehirde bir çok dönerci markasının oluşmasını sağlamış. Hatay ve İskenderun dönerlerinin her türlüsünü bulabileceğiniz gibi yerel bazı mekanların da farklı tarzda yaptıkları dönerleri yiyebilirsiniz.

Adana'da Ne Yenir? | Adana'da Denemeniz Gereken 50'den Fazla LezzetDöner Çeşitleri | 

Adana’da odun ateşi ve közde döner sunan Pekçok Döner mekan var. Yoğun bir yemek turunuz olacaksa buralardan alacağınız mini sandviçler yeterli olacaktır.

5. Küşleme – Külbastı – Pirzola – Kaburga Kültürü

Ülkemizin en ünlü kebap şehri olan Adana’da klasik Adana Kebabı dışında da farklı tarz ve çeşitte bir çok kebabı yiyebilirsiniz. Adana’nın en güzel tarafı nerede yerseniz yiyin tıpkı Diyarbakır’da olduğu gibi ana yemekten önce bir çok çeşit aperatif, salata ve soslu ekmeğin ücretsiz olarak servis edilmesi ve porsiyon fiyatları da oldukça ucuz. Başlıktaki çeşitlere gelecek olursak. Tamam küşleme Gaziantep ile özdeşleşen bir yemek ancak Adana’da da bazı mekanlar gerçekten çok başarılı. Özellikle kuyruk yağına sarılarak yapılan hayatımda yediğim lezzetlerdendi. Pirzola klasik servisten öte döküm tavalarda doğal terayağında masanızda bir nevi kızartılarak servis ediliyor.

Adana'da Ne Yenir? | Adana'da Denemeniz Gereken 50'den Fazla LezzetPirzola |

Çok az şehirde bulabileceğiniz Külbastı da karışık kebap severlerin gözdelerinden. İnce, tabaklanmış ve düzleştirilmiş etler diğer lezzetlerle bir araya getirilerek servis ediliyor. Son olarak Kaburga da hayvanların kaburga etinden yapılan bir tık daha yağlı etten yapılıyor. Adana’da kebapçı tavsiyesi vermek ise, gerçekten çok zor. 

6. Lahmacun 

Adana Lahmacun’u Türkiye’deki diğer lahmacunlara göre daha küçük servis edilen bir Lahmacun. İçerik olarak soğanlı lahmacun olarak düşünülebilir. Genelde bir porsiyonda 5 adet servis edilir. Bazı mekanlar da olayı farklı bir boyuta taşıyarak içine Adana kebabı çekerek servis ediyorlar. İnanılmaz bir lezzet diyebilirim. Özellikle sokak başlarında tezgahta satış yapan lahmacuncular da oldukça popüler.

Adana'da Ne Yenir?Adana Lahmacunu |

7. Ciğer Kebabı

Genellikle, Diyarbakır ciğerin merkezi bilinir, ancak Adana’da ciğer şekil olarak bir tık daha küçük servis ediliyor ve gerçekten çok başarılı mekanlar var. Özellikle sabah saatlerinde kahvaltı niyetine ciğer yemek Adana’da oldukça popüler bir beslenme şekli. 

Adana'da Ne Yenir? | Adana'da Denemeniz Gereken 50'den Fazla LezzetCiğer Kebabı | 

8. Şırdan Dolması – 

Sırada şehirle özdeşleşen bir lezzet var. Şırdan Adana’da bir kültürdür. Normal zamanda gece saatlerinde tüm şırdancılar tıklım tıklım olur. Dev kazanları açtırıp içinden yemek istediğiniz şırdanı seçersiniz. Güneydoğu’da tüketilen kibeye içerik olarak benzese de içerik olarak farklıdır. Et-piriç ve bol baharatla yapılan iç harcı koyunların midesindeki 4 parçadan biri olan şırdana doldurulur ve saatlerce pişirilir. Hazırlanması oldukça zahmetli olduğundan dolayı adet fiyatı da maalesef pahalı.

Adana'da Ne Yenir? | Adana'da Denemeniz Gereken 50'den Fazla Lezzet

Şırdan Dolması | 

Her oturduğunuzda 1 tane yemek kesmeyeceği için en az 2-3 tane yiyebiliyorsunuz. 

9. Mumbar – Kırkkat

Şırdan yapılan bir şehirde mumbarın olmaması düşünülemez. Yine pek çok şırdancıda bulabileceğiniz, koyunların kalın bağırsağına yine aynı harcın doldurulması ile yapılan bir lezzet. Mumbarı yapmak bir tık daha zahmetli. Bir porsiyon mumbar oldukça doyurucu ve yeterli olacaktır. Kırkkat da yine midenin bir diğer parçası olan ve benzer süreçlerden geçen bir lezzet.

10. Kokoreç

Üçlemenin son halkası olan kokoreç, Adana’da şırdan ve mumbar kadar popüler olmasa da yine oldukça fazla tüketilen bir lezzet. Adana’da neredeyse her köşe başında bir kokoreççi görebilirsiniz. 

11. Adana Kebabı

Taste Atlas tarafından dünya çapında en çok bilinen 10 lezzetten biri seçilen Adana kebabını şehirde kötü yapan yer yok desek yeridir. 

Adana'da Ne Yenir? | Adana'da Denemeniz Gereken 50'den Fazla LezzetAdana Kebabı | 

12. Sıkma – Sac Böreği – 

Hamurişi severleri buraya alalım. Mersin – Adana bölgesi en sevilen hamur işi çeşitlerinden olan sıkma – gözleme – sac böreği gibi lezzetlerin merkezi diyebiliriz. Özellikle Mersin’de yaşayan yörüklerin bölgeye kazandırdığı bu lezzeti Adana’da pek çok kahvaltıcı – kafe ya da börekçide de bulabilirsiniz. 

13 – İçli Köfte (Kibbe)

Akdeniz’den Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne kadar pek çok bölgede içli köfte şehir mutfaklarının vazgeçilmez bir lezzeti. Kiminde haşlanarak kiminde kızartılarak kiminde de yumurtalı olarak yapılıyor. Yine boyut ve şekli de şehirden şehre değişkenlik gösteriyor. Adana’da içli köftenin hem kızartılmış olanını hem de haşlanmış olanını bulabilirsiniz. Şehirdeki bir çok restoran ana yemekten önce de ikram ediyor. Özellikle şehrin ünlü “Analı Kızı” yemeğindeki ana denilen köfte haşlanmış içli köfte olarak hazırlanıyor.

Adana'da Ne Yenir? | Adana'da Denemeniz Gereken 50'den Fazla LezzetApranat Közde İçliköfte | 

14. Kaz Başı – 

Her şeyin kebabını yapabilen Adana’da kaz eti de nasibini almış. Oldukça yağlı bir et olan Kaz etinden yapılan bu kebap son zamanlarda şehirde oldukça popüler olmaya başladı.  Şehirdeki bir çok restoranda da bulabilirsiniz.

15. Adana Simidi ve Poğaçalar

Adana Unlu Mamülleri satan mekanlar açısından nüfusa da oranla Türkiye’deki en zengin şehir olduğunu söyleyebiliriz. Hemen hemen her sokakta, caddede bulunan pastane ya da unlu mamülleri satan fırınlarda çok ucuz fiyatlara onlarca çeşit ürünü yiyebilirsiniz. Sütlü ekmek, mini pizza, börek çeşitleri, poğaçalar, su böreği yani kısacası unlu mamül diyince aklınıza gelebilecek her şey… Normal simide göre oldukça kalın ve boyut olarak daha küçük bir yuvarlak olan bol susamlı Adana Simidini de denemeyi ihmal etmeyin.

16. Paça – İşkembe ve Türveleri

Adana, hayatın 24 saat aktığı bir şehir ve çok geç saatlerde bile sokakların canlı olduğunu görebilirsiniz. Gece hayatı açısından da oldukça renkli bir şehir. Özellikle Özal, Atatürk ve Ziyapaşa caddelerinde yüzlerce bar, pub, club, meyhane vb. hizmet veriyor. Durum böyle olunca da eğlence sonrası acıkma ya da toparlanma süreci için insanlar akın akın şırdan, kebap, paça, çorba vs. içmeye gidiyor. E şehir mutfağı da sakadat açısından oldukça başarılı olunca bundan başlıkta yemekler de nasibini almış. Şehrin pek çok noktasında bunların tümünü hatta daha fazlasını servis eden mekanları bulabilirsiniz.  

17. Adana Çorbaları –

Ülkemizin bir çok şehri yöresel mutfak açısından oldukça zengin. Adana da bu açıdan oldukça başarılı bir şehir ancak diğer şehirlerde olduğu gibi Adana sokaklarında da bu yöresel lezzetleri servis eden mekan bulmak oldukça zor. Ancak Adanalı tanıdıklarınızın evinde yiyebileceğiniz lezzetler. Bu yüzden bu yazıda o lezzetleri anlatmanın çok da mantıklı olmadığını düşündüm. Çorbalar açısından durum biraz daha iyi. Çünkü şehirde hizmet veren bazı restoranlarda bu çorbaları bulabilirsiniz. Kamhi Çorbası, Yüksük Çorbası, Hamur Çorbası, Düğün Çorbası, Mahluta Çorbası, Dul Avrat Çorbası gibi çorbaları deneyebilirsiniz.

18. Kelle Söğüş Dürüm

Sokak lezzetleri açısından en az Adana kadar zengin olan İzmir’in bir sokak lezzeti olan Kelle Söğüş artık Adana’da da oldukça popüler. Son yıllarda bir çok mekan hizmet vermeye başladı. Zaten sakadatta bu kadar başarılı olan bir şehrin söğüş dürüm işine girmemiş olması şaşırtıcı olurdu. Kelle etinin, bir çok salata ve baharatla soğuk olarak dürüm ekmeğine sarılmasıyla servis ediliyor. 

19. Şalgam –

Söz konusu Adana mutfağı olunca, hemen hemen her yerde bulabileceğiniz ve tüm yemeklerin yanında tüketilen şalgamdan bahsetmemek olmazdı. Şalgam Adana’da bir kültürdür. Dilerseniz hem şehri gezerken tüketebileceğiniz hem de yanınızda götürebileceğiniz lezzetlerden biri.

20. Adana Tatlıları

Adana’da tatlılar diğer yemeklerin ve sokak lezzetlerinin gölgesinde kalsa da bu şehri ziyaret ettiğinizde denemeniz gereken bir çok tatlıyı da sunuyor. Şehir merkezinde onlarca çeşit tatlıyı sunan bir çok mekanı, aşırı ucuz fiyatlarla tüketmeniz mümkün. Başta son yılların popüler tatlısı Kaymaklı Kadayıf’ı, Halka Tatlı’yı, Taş Kadayıf’ı (Karakuş), şehre özel bir tatlı olan Kedi Batmaz’ı, en az Hatay’daki kadar güzel yapılan Kabak Tatlısı’nı ve daha bir çok tatlıyı Adana’da deneyebilirsiniz.

21. Bici Bici

Gelelim Adana’nın en meşhur tatlısına. Sıcak yaz günlerinin vazgeçilmezi olan, şehir dışından gelenlerin anlam veremeyip Adana’da yaşayanların üzerine titrediği bir lezzet. Nişasta, gül suyu ve pudra şekeri üçlemesine mevsim meyvelerinin ve bolca buzun katılmasıyla ortaya tadımına doyum olmayan bir lezzet çıkmış. 

 

Diğer Öneriler – 

 • Fellah Köftesi

 • Deniz Mahsülleri

 • Sarımsaklı Fıstık Köfte

 • Eşkili Topalak

 • Bamya Dolması

 • Kabak Çintmesi

 • Vardabit Paçası

 • Gül Mantı

 • Ispanak Başı

 • Babagannuş

 • Süllüm

 • Acebek Terator

 • Tablacı Salatası

SAĞLIK ! SALGIN'A KARŞI ÖNLEYİCİ TEDBİRLER (TIKLAYIN)

 

Değerli Misafirlerimiz, Sağlık, her zaman önceliğimizdir. Sağlık Bakanlığımızın salgını önleyici tedbirleri kapsamında, turumuz gerçekleşecektir

Sağlıklı ve eğlenceli turlar dileriz.

BANKA HESABI

BANKA HESAPLARI (TIKLAYIN)

Hesap Sahibi Şirket Adı:

Artı Turistik Bilgi Danışmanlık Organizasyon Turizm ve Tic. Ltd. Şti.

”Adanus Turizm Seyahat”

Banka Hesapları:

***TEB Türk Ekonomi Bankası***

Müşteri Numarası: 1785528, Şiriyalı

Türk Lirası Hesabı: 

TEB Türk Ekonomi Banka Hesabı 462-7098367 Şirinyalı, Antalya

İban no: TR050003200000000070983267

***Garanti BBVA Bankası***

Müşteri Numarası : 5225311

Euro Hesabı:

Garanti BBVA Banka Hesabı 535 – 9095031 Lara , Antalya

İban no: TR52 0006 2000 5350 0009 0950 31
TUR PROGRAMI

1.GÜN | BULUŞMA VE UÇAK YOLCULUĞU l ANTALYA – ADANA 

Değerli Misafirlerimiz, Adana Portakal Çiçeği Karnaval turu programımız Antalya’dan uçakla hareketli ve  Adana Şakirpaşa Havaalanı buluşmalı olarak düzenlenmiştir.

Sabah saat 07.45’da, Siz değerli misafirlerimiz ile Antalya Havaalanı Sunexpres kontuarı önünde buluşup, saat 07: 25’deki XQ 7630 sefer sayılı Sunexpres hava yolları Adana uçağımız için, check-in işlemlerinden sonra uçağımıza geçiyoruz. Saat 08:30 gibi, Çukurova ovasının ortasında yer alan ve Seyhan nehrinin bereketli sularıyla beslenen meşhur şehrimiz Adana’nın Şakir Paşa havalimanına ulaşıyoruz. Yaklaşık 09:00‘de, farklı yörelerden tur programıza ve grubumuza dahil olan diğer katılımcılarla, bizi bekleyen turist rehberimiz ve seyahat aracımız ile buluşuyor ve aracımıza binerek kahvaltıya geçiyoruz.   

Yöre geleneği olarak, Ciğer kebabı ile, günü karşılamak, ilginç bir lezzet deneyimi olacak…

Adana’nın birbirinden meşhur çiğercilerden birinde yapacağımız keyifli bir sabah kahvaltısı (Çiğer yemeyen misafirlerimize altenatif kahvaltı seçeneği var) ardından, aracımıza binerek Adana’nın en popüler yerlerini gezmeye başlıyoruz. İlk gezi noktamız, Adana’nın sembol yapılarından biri haline gelen Sakıp Sabancı Merkez Camisi. Turumuzun devamında, 19.yy. da yapılmış geleneksel Adana evlerinden, Atatürk ve eşi Latife Hanım 15 Mart 1923’te, Adana’ya geldiklerinde konuk olarak ağırlanan ve günümüzde müzeye dönüştürülen Atatürk Evi, Adanalı yeşilçam sinema oyuncularına ait heykeller, afişler ve çok sayıda eserin sergilendiği Sinema Müzesi, Ulu Camii, Büyük Saat Kulesi,Taş köprü diğer göreceğimiz yerler arasındadır. Kazancılar Çarşısı’na geldiğimizde, öğle yemeği için kısa bir mola veriyoruz.

Lezzet molamızın ardından,11. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’na katılmak için alana gidiyor ve Sokak cümbüşüne dönüşen karnavala katılıyoruz. Adana’nın müthiş lezzetlerini sunan lokantalar özel program ve menülerle, yerel işletmeler ve ulusal karnaval sponsorları da çeşitli oyun ve etkinliklerle Adana’yı ve katılanları eğlenceye doyuruyor.  Diğer taraftan ise yerli ve yabancı müzik gruplarının sahne aldığı etkinliklerde her yıl ünlü isimler gönüllü olarak yer alıyor. Buna ek olarak amatör müzik grupları da şehir genelindeki birçok sokak sahnesinde müziğini karnaval kitlesiyle buluşturma fırsatını yakalıyor. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar karnaval alanında eğlenip sonrasında, Rehberimizin belirlediği saatte tekrar bir araya gelerek  otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı (Adana): Bir kebap/ Çiğer restaurant’a (Ekstra ödemeli) alınacaktır, Tur ücretine dahil değildir.
Öğle Yemeği : Serbest (ekstra ödemeli) olarak yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
Akşam Yemeği : Tur ücretine dahildir.

Konaklama 3*4* (Adana): Royal Park 4*, İbis Otel, Adanava Otel, Şirin Park Otel, Sürmeli Otel v.b.

Gün içinde kat edilecek Rota :  Adana ve çevresi

Gün içinde kat edilecek mesafe :100km

2.GÜN | ADANA – ANTAKYA – GAZİANTEP 

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından, Orta çağ’da Çukurova’nın Haçlı işgali döneminde Bizanslılar tarafından yapılmış olan, Şahmeran Efsanesi’nin geçtiği yer olarak kabul edilmesinden dolayı, Evliya Çelebi’nin Şahmeran Kalesi adını verdiği Yılan Kale’yi aracımızdan panoramik görüyoruz. Ardından, M.Ö. 3000 yıllarından bu yana Akad ve Sümerlerden başlayarak Roma ve Bizanslı’lara kadar bir çok devlet ve medeniyetin egemenliği altında kalmış Dörtyol, MÖ 333 yılında, Büyük İskender’in İssos yakınlarında kazandığı zaferden sonra Alexandreia adıyla kurulmuş İskenderun istikameti ile Amanos Dağları’nı Belen Geçidi ile aşıp, Lübnan’da Bekaa Vadisi’nden doğup, Hatay’dan Akdeniz’e dökülen, 556 km uzunluğundaki Asi Nehri’nin iki kenarına kurulu, “Hristiyan” teriminin ortaya çıktığı Antakya’ya varıyoruz.

Çan- Ezan- Hazzan sesinin birlikte duyulduğu kent Antakya‘ da turumuza başlıyoruz. Önce Antakya kent merkezinde yapılan bir otel inşaatının kazıları sırasında ortaya çıkan arkeolojik kalıntıların yerinde korunarak sergilendiği Dünyanın en büyük tek parça mozaiği’nin bulunduğu Necmi Asfuroğlu Arkeoloji Müzesini geziyoruz. Bu büyüleyici ve etkileyici  müze ziyaretimiz sonrasında, Dünyanın en büyük mozaiklerinin sergileme alanına sahip antik dönem eserlerinin sergilendiği Antakya Arkeoloji Müzesi, gezimizi yapıyoruz. Müze gezimiz sonrası Hristiyan tarihinin en eski kiliselerinden biri olarak bilinen Stauris Dağı’nın batısında kayalara oyulmuş 13 metre derinliğinde, 9,5 metre genişliğinde ve 7 metre yüksekliğinde bir mağaradan oluşma Saint Pierre Kilisesini geziyoruz, şehri ikiye ayıran ve mitolojik hikâyelerde Asi (Orontes) nehrini gözlemleyerek, Akdeniz ve Hatay mutfağının lezzetlerini  tadacağımız yöresel yemeklerden oluşan öğle yemeğimizi almak üzere mola veriyoruz.

Ardından, eski Antakya Evlerinin bulunduğu sokakta yürüyüşler yapıyor ve  bol bol fotoğraf molaları veriyoruz.  Sonrasında Habib i Neccar Camii’ni görüp, Uzun Çarşı gezilerimizi yapıyor ve çarşıda sizlere nefis Antakya Künefesi tatmak üzere serbest zaman veriyoruz. Antakya’ya veda ederek yönümüzü Gaziantepe çeviriyoruz. Akşam üzeri, Gaziantep’te Otel’e yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

Sabah Kahvaltısı (Adana): Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir. 
Öğle Yemeği (Antakya): Serbest (ekstra ödemeli) olarak yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
Akşam Yemeği (Gaziantep): Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir. 

Konaklama 3*4*(Gaziantep): 3* İbis Gaziantep, 4* Palmiye Hotel, 4*Park Dedeman v.b. 

Gün içinde kat edilecek Rota : Adana – Antakya (200km), Antakya – Gaziantep (200km)

Gün içinde kat edilecek mesafe : 400km

3.GÜN | GAZİANTEP – ANTAKYA – ADANA 

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından,  Osmanlı’dan da öncesi dönemlerde bir ekonomi merkezi olan ve hala bu özelliğini koruyan, fabrikalarıyla, geniş ve düzenli caddeleri, parkları bulvarları meydanları ile gerçekten metropol olmaya aday şehir Gaziantep’te, dünyanın en büyük mozaik müzesi olan Zeugma Mozaik Müzesi gezisiyle turumuza başlıyoruz. Zeugma mozaik müzesindeki mozaikler sizi rüya gibi bir gezintiye çıkaracak… Kendinizi Zeugmalı asillerin villalarını dolaşırken bulacaksınız. Daha sonra, dünyaca ünlü Gaziantep mutfağını tatmak üzere öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek sonrası, Çarşılar bölgesine geçiyoruz. Burada Zincirli Bedesteni,  Almacı Pazarı, Bakırcılar Çarşısı’nı geziyoruz. Çekicin bakırla buluştuğu o dar sokaklara, yani bakırcılar çarşısına yaklaşırken, bakır ustalarının çekiç sesleri sizi karşılıyor… Burada vereceğimiz serbest zamanda, Baklava, Hediyelik Eşya ve Antep Fıstığı alışverişlerimizi yapabilirsiniz. 17.yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içinde kahve-kütüphane olarak kullanılan ve günümüzde Tahmis Kahvesi olarak anılan mekânda Sütlü Menengiç Kahvelerimizi içerek, Gaziantep turumuzu tamamlıyoruz. Serbest zaman sonrası dönüş yolculuğumuz başlıyor ve Adana‘ya doğru yola koyuluyoruz. Adana Şakirpaşa Havalimanına geçiyoruz. 21:25  Pegasus Havayolları uçuşu ile Antalya’ya hareket ediyoruz ve 22:20de Antalya Havaalanında oluyoruz. Başka bir Adanus Tur etkinliğinde birlikte olmak üzere vedalaşıyoruz. 

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir. 
Öğle Yemeği: Serbest zamanda, ekstra ödemeli olarak yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
Akşam Yemeği: Dönüş yolculuğundayız. Akşam yemeği hizmetimiz yoktur.

Konaklama: Dikkat, dönüş yolundayız, bu gece otel konaklaması yoktur.

Rota : Gaziantep – Adana

Gün içinde kat edilecek mesafe : 230 km

Toplam kat edilecek mesafe :   730km

*Bu tur size uygun değilse, ‘ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ & MERSİN & HATAY GURME TURU, ANT, 3 GÜN 2 GECE, OTOBÜSLE tur programını incelemek için,  Tıklayınız… 
DİKKAT!

Tur hizmetleri,Tursab üyesi seyahat acentaları dışında hiçbir kişi ve kurum tarafından yapılamaz. Yaşama değer veriyor, kendinizi ve sevdiklerinizi önemsiyorsanız, Özellikle sosyal medya üzerinden açılan sayfalara itibar etmeyin, mağdur olmayın!

DERNEKLER, OKULLAR, ŞİRKETLER, KİŞİLER, REHBERLER, KULÜPLER, VAKIFLAR TUR DÜZENLEYEMEZ! YASAYA AYKIRI BİR SUÇTUR!

VİDEO